Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai mokesčių administratoriui inicijavus pokyčius, gyventojų skirta pajamų mokesčio (GPM) dalis paramos gavėjus pasiekia gerokai anksčiau, dėl šios priežasties sutrumpėjo ir prašymų tikslinimui skirtas laikas. Pasak VMI, tai padaryti galima nebe iki rugpjūčio 20 d., o iki birželio 30 d.

Iki praėjusių metų paramos gavėjai, politinės partijos ir profesinės sąjungos paramos iš gyventojų skirtos pajamų mokesčio dalies sulaukdavo tik rudenį.

Pernai VMI inicijavus paramos pervedimo pokyčius, gyventojų skirtos paramos dalis gavėjų sulauks anksčiau – pirmosios sumos gavėjus pasieks jau liepą, kiti pervedimai bus atliekami dalimis iki pat lapkričio 15 d., informuoja VMI.

„Kaip ir kasmet, valią skirti dalį savo sumokėto pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui, politinei partijai ar profesinei sąjungai gyventojai turi išreikšti iki gegužės 2 d., o tuomet paliekama laiko, esant poreikiui juos patikslinti. Stebime tendenciją, kad paskutiniu metu prašymus tikslinančių gyventojų skaičius mažėja, o atsižvelgus į poreikį paramą pradėti pervedinėti kuo anksčiau, tikslinimui skirtą laiką taip pat teko sutrumpinti“, – teigė VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad pastaraisiais metais minėtus prašymus tikslindavo vos 2 tūkst. gyventojų.

ELTA

Panašios naujienos