Vos prieš pusantro mėnesio naujuoju Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriumi tapusio Dangiro Kačinsko galvoje – planavimas ir strategijos, kaip ugdymo įstaigą paversti pažangia, vietos ir regiono verslo poreikius tenkinančia institucija. „Kojas naujojoje darbo vietoje apšilau greitai, tad metas imtis konkrečių darbų“, – šyptelėjo pašnekovas. 

Vos pusantro mėnesio Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriumi dirbantis D. Kačinskas kartu su bendruomenės nariais kuria naują šio centro viziją ir veiklos kryptis.

Vos pusantro mėnesio Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriumi dirbantis D. Kačinskas kartu su bendruomenės nariais kuria naują šio centro viziją ir veiklos kryptis.

Anot D. Kačinsko, praėjus vos pusantro mėnesio jis jau jaučiasi esąs centro kolektyvo nariu, tačiau pripažino, kad pačioje pradžioje šiokių tokių sunkumų būta. „Visada sudėtinga įsilieti į kitą darbovietę, į kitą kolektyvą. Pats atėjau iš specifinės srities – suaugusiųjų mokymo, tuo tarpu čia mokoma profesijos. Todėl dabar ir man pačiam reikia daug gilintis, suprasti ir perprasti visą darbo specifiką, savus niuansus“, – kalbėjo D. Kačinskas ir pridūrė esantis dėkingas už visokeriopą pagalbą tiek centro kolektyvui, tiek buvusiam laikinajam direktoriui Steponui Navajauskui. Iki tol D. Kačinskas vadovavo Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrui.
Šiais mokslo metais Kėdainių profesiniame rengimo centre mokosi beveik 600 mokinių, dirba apie 120 darbuotojų. Pasak naujojo direktoriaus, iki kitų mokslo metų pradžios kolektyvas nemažės. „Pagal etatų skaičių iki kitų metų rugsėjo viskas turėtų būti stabilu“, – pabrėžė jis. Be to, nieko nesiruošiama keisti ir mokymo programose. Jos buvo ruošiamos, koreguojamos dar pavasarį. „Šių mokslo metų prioritetai jau sudėlioti ir po truputį įgyvendinami. Keisti nieko jau nebegalime, gal tik šiek tiek koreguoti“, – sakė jis.

Tenkinsiantis vietos verslininkų poreikius
„Mano vizijoje Kėdainių profesinio rengimo centras, orientuotas į vietinę ir regiono darbo rinką ir rengiantis darbuotojus būtent mūsų regionui, mūsų vietiniams verslininkams ir čia vystomoms pramonės šakoms“, – sakė jis. Tad naujasis direktorius sau, kaip vadovui, yra nusibrėžęs tris pagrindines veiklos kryptis. „Centro steigėjas yra Švietimo ministerija, todėl nuolat susitinku su ministerijos skyrių, departamentų atstovais ir bendrauju, aiškinuosi, kokį Kėdainių profesinio rengimo centrą jie mato ateityje. Labai svarbu suderinti ŠMM ir mūsų centro vizijas“, – sakė D. Kačinskas.
Labai svarbu išsiaiškinti ne tik ministerijos valdininkų užmojus, bet ir suvokti mūsų rajono darbo rinkos, užimtumo, vystomų verslų bei darbuotojų stokos situaciją. „Profesinio rengimo centrai pirmiausia turi aptarnauti savo regioną ir jame veikiančius verslo subjektus. Mūsų rajonas yra pramoninis. Atsižvelgdamas į tai, kas savaitę susitinku su rajone veikiančių įmonių vadovais bei visada pasiteirauju, kokių profesijų darbuotojų jie tikisi iš mūsų centro“,– kalbėjo direktorius.
Kartu jis pasidžiaugė, kad susitikimų metu gavęs ir naudingų pastebėjimų. „Pavyzdžiui, kodėl, ruošiant suvirintoją, jis negalėtų gauti ir dar vienos papildomos kvalifikacijos, pavyzdžiui, autokaro vairuotojo? Bandysime šią idėją įgyvendinti“, – tikino D. Kačinskas. Kartu jis pasidžiaugė, kad kai kurie verslininkai itin aktyviai įsitraukia į centro vidaus veiklą. „Mums malonu, kad „Daumantai LT“ vadovas Saulius Grinkevičius preliminariai sutiko dalyvauti gruodžio mėnesį atnaujinamoje centro taryboje bei dalyvauti darbo grupėje, kuri koreguos centro strategiją“, – džiaugėsi pašnekovas.

Kėdainių profesinio rengimo centro vadovai tikisi gavę lėšų investuoti į centro atnaujinimą – apšiltinti pastatą ir pagerinti estetinį vaizdą.

Kėdainių profesinio rengimo centro vadovai tikisi gavę lėšų investuoti į centro atnaujinimą – apšiltinti pastatą ir pagerinti estetinį vaizdą.

Sieks specializuotis
Jau kitais metais prasidės 2015–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo laikotarpis, kuris bus itin dosnus ir profesinio rengimo centrams. Į paramą pretenduoti žada ir kėdainiečiai, tad šiuo metu įsibėgėja paruošiamieji darbai – strateginių planų kūrimas, poreikių aktualizavimas, pasiruošimas, paraiškų pildymas. „Visas mūsų dėmesys – vietos verslo poreikių tenkinimui, tad planuodami privalome atsižvelgti ir į verslininkų nuomonę. Juk neplanuosime atskirai, tarsi būdami kitoje planetoje“, – aiškino jis.
Atsižvelgdamas į esamą mūsų rajono situaciją, jis išskyrė kelias pagrindines centro veiklos kryptis. „Viena jų – maisto pramonė. Kol kas labiausiai šią šaką matau kaip prioritetinę. Tačiau svarbios ir kitos – statybų sektorius, žemės ūkis“, – sakė jis. D. Kačinskas atkreipė dėmesį, kad iki šiol profesinio rengimo centre buvo siūloma visa „puokštė“ profesijų, todėl artimiausiu metu bus einama link profesinio rengimo centro specializacijos. „Turime specializuotis, pasirinkti konkrečias kelias veiklos ir mokymo kryptis“, – pabrėžė pašnekovas.

Sumos gali siekti milijonus
Pasak pašnekovo, paraiškos finansavimui gauti bus teikiamos keliems pagrindiniams prioritetams. „Pirmiausiai norėtume investuoti į pastatų apšiltinimą, o kartu ir estetinio vaizdo pagerinimą. Taip pat ypač svarbus ir mokymo bazės atnaujinimas – naujos technikos, įrengimų įsigijimas. Verslo sritis labai dinamiška, nuolat keičiasi, tad svarbu, kad mūsų centro mokiniai mokytųsi dirbti su naujais įrenginiais, naudojamais verslo įmonėse“, – pabrėžė direktorius pridurdamas, kad kiti šalies profesinio rengimo centrai jau gali pasigirti moderniomis ir pavydą keliančiomis mokymo bazėmis. „Štai Panevėžyje vien į prekybos sektoriaus mokymo bazės atnaujinimą investuota per milijoną litų. O štai Marijampolėje bazės atnaujinimui, pastatų apšiltinimui gauta per 17 mln. litų. Kiek reikės mums, dar sunku pasakyti, tačiau, noriu pabrėžti, tai investicija į ateitį, kuri atsipirks ir mūsų rajonui“, – pabrėžė jis pridurdamas, kad Kėdainių profesinio rengimo centre mokosi daug kėdainiečių, kurie, įgiję paklausią, vietos ir regiono verslininkams reikalingą profesiją, galbūt čia ir pasiliks. „Tikiuosi, kad jauni žmonės, baigę mūsų centrą, neišvažiuos, o pasiliks čia, Kėdainiuose“, – išreiškė viltį naujasis centro direktorius D. Kačinskas.

Panašios naujienos