Pakeisti visus Kėdainių gatvių žibintus į šiuolaikiškus, energiją taupančius bei ryškiau šviečiančius LED prožektorius. Šiuos darbus planuojama pradėti jau greitai, vos tik bus paskelbtas tarptautinio viešųjų pirkimų konkurso nugalėtojas. Jis savomis lėšomis turės sumontuoti bei prižiūrėti 1 tūkst. 119 naujų LED ži­bintų, o savivaldybė už tai įsipareigos pinigus sumokėti per 10 metų. Tai pirmasis toks finansavimo modelis, leidžiantis atlikti didelės apimties darbus, o atsiskaityti už juos – per tam tikrą laiko tarpą.

Apšvietimas veiks visą naktį

Kėdainiai ruošiasi esminiams pokyčiams. Visame mieste, net ir atokiausiose jo gatvėse planuojama sumontuoti modernius LED šviestuvus su pritemdymo funkcija. Ji leis taupant elektros energiją gatves bei šaligatvius apšviesti ne tik kai kuriomis valandomis, bet visą naktį.

Kėdainiai ruošiasi esminiams pokyčiams. Visame mieste, net ir atokiausiose jo gatvėse planuojama sumontuoti modernius LED šviestuvus su pritemdymo funkcija. Ji leis taupant elektros energiją gatves bei šaligatvius apšviesti ne tik kai kuriomis valandomis, bet visą naktį.

Naujosios gatvių apšvietimo sistemos automatiškai įsijungtų vos pradėjus temti, o baigtų šviesti – sulaukus aušros.

„Kraštiečių saugumas mums visada buvo prioritetas, nes taupyti gyventojų gyvybės ir sveikatos sąskaita jokiu būdu negalima. O bene pagrindinė priemonė – tęsti gatvių ir perėjų apšvietimo sistemos įrengimą. Dabar puikiai matome, kad jau dabar tiek miesto, tiek rajono gatvėse tamsiu paros metu jau daug šviesiau, tad ir kraštiečiai gali jaustis daug saugesni“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Baigus darbus Kėdainių gatvėse nebeliks nei vieno senosios kartos, natrio žibinto. Visi jie bus pakeisti 101 miesto gatvėje.

Pasirinko pažangų finansavimo modelį

Visą gatvių apšvietimo sistemą atnaujinti planuojama Kėdainių rajono savivaldybei perkant energijos taupymo paslaugą.

Šiuo metu paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, o paraiškas jame dalyvauti norinčios bendrovės gali teikti iki sausio 22 dienos. Atplėšus vokus bei įvertinus pasiūlymus paaiškės, kuri Lietuvos ar užsienio šalies bendrovė pasiūlė geriausią kainos ir kokybės santykį bei imsis gatvių apšvietimo sistemos atnaujinimo Kėdainiuose.

Šis projektas išskirtinis ne tik savo mastais, bet ir tuo, jog konkursą laimėjusi bendrovė darbus atliks investuodama savo lėšas. Paslaugos pirkimo sąlygose numatyta, jog rajono savivaldybė už tai sumokės ne iš karto, bet per 10 metų. Tuomet naujos gatvių apšvietimo sistemos taps rajono savivaldybės nuosavybe.

Tokį finansavimo modelį Kėdainių rajono savivaldybė taiko pirmą kartą. Nuo įprastinio atsiskaitymo su rangovais šiems baigus darbus jis skiriasi tuo, jog leidžia atlikti didelės apimties, daug kainuojančius projektus neinvestuojant į juos didelių sumų, o atsiskaitant palaipsniui. Toks finansavimo modelis, pasitelkiant privataus kapitalo lėšas, itin paplitęs užsienio šalyse.

Verslo susidomėjimas – itin didelis

Šiuo metu senieji gatvių žibinti į naujus, veikiančius LED technologijos pagrindu, jau pakeisti pagrindinėse miesto transporto arterijose. Kur kas šviesesne tapo J. Basanavičiaus gatvė bei dalis Respublikos gatvės.

„Rengdami sąlygas paslaugos pirkimo konkursui kiek abejojome, ar atsiras daug norinčių jame dalyvauti. Tačiau rezultatai pranoko bet kokius lūkesčius, galimybe atnaujinti visą gatvių apšvietimą Kėdainių mieste jau domisi ne viena bendrovė“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Kiek jau sulaukta pasiūlymų, savivaldybės atstovai atskleisti negali. Tai paaiškės sausio 22 dieną atplėšus vokus.

Pažvelgus į centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenis, jame pateikiamą informaciją, akivaizdu, kad bendrovės rimtai susidomėjusios šiuo konkursu. Jį rengiančiai Kėdainių rajono savivaldybei jau pateikta eilė techninių klausimų, kurie reikalingi rengiant pasiūlymus.

Gatvių šviestuvams – griežti reikalavimai

Naujuosius LED šviestuvus, kurių bus net 1 tūkst. 119, ketinama sumontuoti ant šiuo metu gatvėse stovinčių gelžbetoninių atramų. Tam, kad šviesos srautas sklistų kuo plačiau bei apšviestų visą gatvę, šie žibintai bus kabinami ant specialių laikiklių.

LED žibintai jau sumontuoti prie pagrindinių miesto bei kaimiškų vietovių pėsčiųjų perėjų. Pasirinktos tokios vietos, kuriuose daugiausia į mokyklas keliauja vaikai. Šiuolaikiniai, ryškūs žibintai sumontuoti prie 34 intensyvaus eismo perėjų Kėdainių mieste ir rajone – Labūnavoje, Krakėse, Josvainiuose bei Akademijoje.

Patiems LED žibintams taikomi griežti reikalavimai, nes norima, kad miesto gatvėse būtų sumontuota patikima, ilgaamžė apšvietimo įranga.

Šiuo metu senieji gatvių žibinti į naujus, veikiančius LED technologijos pagrindu, jau pakeisti pagrindinėse miesto transporto arterijose. Kur kas šviesesne tapo J. Basanavičiaus gatvė bei dalis Respublikos gatvės.

Pirkimo sąlygose nurodoma, jog šviestuvai privalo būti atsparūs aplinkos poveikiams, pagaminti iš metalo, turėti CE ženklinimą, ENEC sertifikatą, turi būti pateikta gamintojo atitikties deklaracija ir t.t. Jie turi veikti, kai aplinkos temperatūra kinta tarp -35 iki +35 laipsnių Celcijaus.

Nurodoma, kad visi šviestuvai privalo turėti automatinius valdymo modulius bei užtemdymo funkciją. Ji užtikrins, kad gatvių apšvietimas įsijungs pradėjus temti, o šviestuvai veiks visą naktį.

Užtemdymo režimas nustatomas taip, jog nuo tam tikros valandos, kai gatvėse eismas mažiausiai intensyvus, šviestuvai veiktų 70 proc. galingumu ir taip taupytų elektros energiją.

Esminė sąlyga, jog pilnai šviestuvo komplektacijai turi būti suteikiama ne trumpesnė kaip 10 metų garantija.


Apšvietus pėsčiųjų perėjas padidėjo saugumas

LED žibintai jau sumontuoti prie pagrindinių miesto bei kaimiškų vietovių pėsčiųjų perėjų. Pasirinktos tokios vietos, kuriose daugiausia į mokyklas keliauja vaikai. Šiuolaikiniai, ryškūs žibintai sumontuoti prie 34 intensyvaus eismo perėjų Kėdainių mieste ir rajone – Labūnavoje, Krakėse, Josvainiuose bei Akademijoje.

„Žmonių, o ypač vaikų ir jaunimo, saugumas mums yra vienas svarbiausių dalykų, todėl miesto gatvių ir kiemų bei miestelių apšvietimas – prioritetinė sritis, kuriai tikrai stengiamės skirti pakankamai lėšų. Ir toliau mūsų komanda bei specialistai dirba, kad užtikrintų eismo ir žmonių saugumą keliuose bei gatvėse“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Kėdainių mieste gatvių ir perėjų apšvietimas automatiškai įjungiamas priklausomai nuo tamsiojo paros meto. Rajono mero prašymu, gatvių apšvietimo laikas turi būti suderintas taip, kad mokiniai eidami į mokyklas galėtų eiti apšviestomis gatvėmis.


Pėsčiųjų perėjų kryptinis apšvietimas Kėdainių mieste ir kaimiškose seniūnijose

2015–2018 m.
2015 m.:
1. J. Basanavičiaus gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
2. Liaudies gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
3. Gegučių gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
4. Respublikos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
Viso: 4 pėsčiųjų perėjos
2016 m.
1. S. Dariaus ir S. Girėno gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
2. J. Basanavičiaus gatvė (Kėdainių m.) – 2 vnt.
3. Tilto gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
4. Gegučių gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
5. A. Kanapinsko gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
6. Jaunimo gatvė (Akademijos mstl.) – 1 vnt.
7. Kruopių gatvė (Labūnavos k.) – 1 vnt.
Viso: 8 pėsčiųjų perėjos
2017 m.:
1. J. Basanavičiaus gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
2. Šėtos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
3. Č. Milošo gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
4. A. Kanapinsko gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
5. Rasos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
6. Respublikos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
7. Mindaugo gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
8. Gegučių gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
9. Ariogalos gatvė (Josvainių mstl.) – 2 vnt.
10. Betygalos gatvė (Krakių mstl.) – 1 vnt.
Viso: 11 pėsčiųjų perėjų
2018 m.:
1. Chemikų gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
2. Janušavos – Pavasario gatvių sankryža (Kėdainių m.) – 2 vnt.
3. Lauko gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
4. S. Jaugelio Telegos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
5. Šėtos gatvė (Kėdainių m.) – 1 vnt.
6. J. Basanavičiaus gatvė (Kėdainių m.) – 2 vnt.
7. S. Dariaus ir S. Girėno gatvė (Kėdainių m.) – 2 vnt.
8. Kėdainių gatvė (Josvainių mstl.) – 1 vnt.
Viso: 11 pėsčiųjų perėjų
Viso per 2015–2018 m. įrengtas 34 pėsčiųjų perėjų LED apšvietimas.

Panašios naujienos

One Response

  1. Na

    Kai bus šviesiau bent tada gal ir tie, kas žiūri pro purvinus akinius visus pasikeitimus mieste ir rajone pamatys. Puiku.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.