Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad pareigūnai šalies keliuose artimiausiu metu vykdys įvairias prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones saugiam eismui užtikrinti.

Iki sausio 7 d. bus atidžiau stebima, ar pėstieji ir dviratininkai tamsiuoju paros metu dėvi atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, ar matomumą gerinančias saugos priemones naudoja tinkamai.

Sausio 10–13 d. bus kontroliuojama, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles.

Sausio 17–21 d. padidintas dėmesys bus skiriamas vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolei. Bus stabdomi vairuotojai, kurie naudojasi mobiliaisiais telefonais prie vairo arba vairuodami užkandžiauja.

Sausio 23–25 d. organizuojami pavojingo ir chuliganiško vairavimo reidai. Pareigūnai stebės manevravimą, lenkimą, kur tai draudžiama daryti, važiavimą per sankryžas, ar paisoma šviesoforų signalų.

Sausio 27–30 d. stiprinama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, kontrolė. Bus tikrinama, ar vairuotojai yra blaivūs, ar nėra apsvaigę nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
„Žinoma, keliuose elgtis atsakingai, drausmingai ir laikytis visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų reikia ne tik numatomų reidų dienomis, bet ir kiekvieną dieną. Taip pat visus eismo dalyvius raginame neviršyti greičio, laikytis saugaus atstumo, segėti saugos diržus, jokiu būdu nevairuoti apsvaigus ar neturint teisių. Tik paisydami šių reikalavimų saugiai pasieksite savo kelionės tikslą“, – teigia kelių policijos tarnybos pareigūnai.

„Kėdainių mugės“ ir Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Algimanto Barzdžiaus nuotr.