Šiandien, gegužės 22 d., 17 val. Daugiakultūriame centre įvyks Violetos Tapinienės knygos „Susigrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas. Renginys nemokamas.

Eseistikos knygoje „Susigrąžinto laiko blyksniai“ (2024) – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą, lemties paradoksus.

Violeta Tapinienė – legendinė Vilniaus 35-osios (dabar – Vilniaus karaliaus Mindaugo mokykla) ir 9-osios vidurinių mokyklų (dabar – Šv. Kristoforo gimnazija) lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, per 36 mokytojavimo metus išugdžiusi šimtus laisvų, mąstančių žmonių.

Sunku būtų net išvardinti visus Lietuvoje ir pasaulyje žinomus V. Tapinienės mokinius ir/ar vedamo dramos būrelio narius. Kiek jų daug…

„Vis dar esu nustebintas atvirumo. Mamos knyga – dar vienas žemėlapis, padedantis suvokti, kokią skriaudą ir neteisybę mums padarė sovietai, kaip žmonės priešinosi ne tik miškuose, bet ir kaip priešinosi vaikai ar tos po svetimom pavardėm besislapsčiusios moterys“, – taip mamos, žinomos mokytojos Violetos Tapinienės knygą „Susigrąžinto laiko blyksniai“ pristatyme apibūdino visuomenininkas Andrius Tapinas, rašė portalas LRT.lt.

(Viršelio nuotr. iš „K. m.” archyvo / fotografas Algimantas Barzdžius)