"Lietuvos sveikuolio" konkurse dalyvavo ir kėdainiečių komanda.

„Lietuvos sveikuolio” konkurse dalyvavo ir kraštiečių komanda.

Šeštadienį į Vilainius iš visos Lietuvos rinkosi sveikuoliai: čia vyko dvidešimtasis Lietuvos Respublikos Prezidento taurės fizinės sveikatos konkursas „Lietuvos sveikuolis 2015“. Konkurse varžėsi įvairaus amžiaus sveikuolių – nuo 12 metų jaunuolių iki 90 metų amžiaus senolių!

Konkursas, vykęs Kėdainių sporto centro Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse, sutraukė 111 moterų ir 135 vyrus iš 14 šalies miestų ir rajonų. Jie buvo suskirstyti į 18 amžiaus (nuo 12 iki 90 metų) grupių.

Kėdainiečių tarp nugalėtojų nebuvo

„Konkurse – varžybose dalyviai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse: vyko plaštakos jėgos, liemens lankstumo, pilvo raumenų jėgos-ištvermės, pusiausvyros, kybojimo ir 1 km. bėgimo rungtys, taip pat buvo vertinamas dalyvaujančiųjų kūno masės indeksas. Taškai buvo skiriami pagal amžiaus grupėje rungtyse užimtas vietas ir dalyvio kūno masės indeksą“, – sakė Gediminas Misius, savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus specialistas.

16-17 metų amžiaus grupėje kėdainietis Ričardas Gudanovičius iškovojo antrąją vietą, Eimantas Masiliūnas turėjo tenkintis 10 vieta, to paties amžiaus grupėje kėdainietė Gedvilė Orintaitė užėmė ketvirtąją vietą. 40-44 metų amžiaus grupėje Virmantas Pikelis užėmė penktąją, o Saulius Sinickis šeštąją vietas. 45-49 metų amžiaus grupėje Vaidotas Avižius užėmė šeštąją vietą, 44-59 metų grupėje Leonidas Šliavas užėmė ketvirtąją vietą.

Renginio nugalėtojai vyrų ir moterų grupėse pagal amžiaus grupes buvo apdovanoti taurėmis, diplomais, prizais.

Sveika gyvensena – sektina mada

„Šio renginio tikslas nėra tik varžymasis tarpusavyje. Sveikuoliai iš visos Lietuvos čia susirenka ir pabendrauti, pabūti kartu, tad tikrai ne prizai svarbiausia“, – sakė Lietuvos Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis.

Kartu jis teigė pastebintis, kad sveikuoliškas gyvenimo būdas tampa vis populiaresnis ne tik tarp brandaus amžiaus žmonių, bet ir jaunimo tarpe, tad rūpinimasis savo sveikata tampa gera mada.

Paklaustas, ar yra žmonių, kurie, pakeitę gyvenimo būdą ir tapę sveikuoliais, išsigydė lėtines ar net mirtinas ligas, pašnekovas šyptelėjo. „Ir ne vienas. Mūsų tarpe yra tokių, kurie iki tol, kol tapo sveikuoliais, buvo kone pamerkti. Dabar, pakeitę gyvenimo būdą, žmonės trykšta sveikata, gera energija, meile gyvenimui“, – sakė sveikuolis, tokį gyvenimo būdą propaguojantis daugiau nei ketvirtį gyvenimo.

Dėkojo rengėjams

Per renginio atidarymą visus dalyvius, teisėjus, organizatorius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, palinkėjęs ir toliau skleisti sveiko gyvenimo būdo bei pozityvizmo užtaisą aplinkiniams.

D. Kepenis šio renginio dalyvių vardu nuoširdžiai dėkojo Kėdainių rajono savivaldybei, jos Kultūros ir sporto skyriui, savivaldybės įstaigoms – Kėdainių sporto centrui, Kėdainių visuomenės sveikatos biurui, teisėjams, savanoriams, kurie nuoširdžiai atliko savo pareigas vykdant šį respublikinį renginį Kėdainiuose.