Nors Rio olimpinės žaidynės iškilmingai uždarytos, Kėdainių rajono pa­raplegikų asociacija sukvietė Lietuvos neįgaliuosius į tarprajoninę spartakiadą. Tiesa, šiose žaidynėse galėjo dalyvauti tik tie, kurių pagrindinė judėjimo priemonė yra neįgaliojo vežimėlis. Tad azarto, varžymosi dvasios ir nesuvaidintų emocijų spartakiadoje buvo itin gausu.

Žaviosios kėdainietės Agnė (kairėje) ir Ramunė puikiai pasirodė ir prizines vietas pelnė ne vienoje rungtyje.

Žaviosios kėdainietės Agnė (kairėje) ir Ramunė puikiai pasirodė ir prizines vietas pelnė ne vienoje rungtyje.

„Vilainiuose vyksta jau 10-oji paraplegikų tarprajoninė spartakiada. Ji skirta kėdainiečio Stanislovo Kutkevičiaus atminimui. Būtent šis žmogus ne tik buvo visos Lietuvos paraplegikų asociacijos įkūrėjas, bet ir šios spartakiados sumanytojas. Išties džiugu matyti, kad žmonės noriai dalyvauja žaidynėse, ruošiasi joms. Akivaizdu, kad tokios veiklos jiems išties reikalingos“, – sakė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė. Prieš varžybas S. Kutkevičiaus atminimas buvo pagerbtas Kauno gatvės kapinėse.

Varžėsi penkios komandos
Dalyviai varžėsi dėl Kėdainių rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus įsteigtos taurės. Spartakiada prasidėjo sportine žvejyba prie tvenkinio. Toliau sporto šventė vyko Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse.
Iš viso spartakiadoje varžėsi ne tik komandos, bet ir pavieniai asmenys. Kaip ir kiekvienais metais, jie savo jėgas išbandė penkiose rungtyse: sportinės žvejybos, 100 metrų sprinto, smiginio, šaudymo į taikinį iš orinio šautuvo bei figūrinio važiavimo sėdint invalido vežimėliuose.
Dalyvavo 5 komandos, kurių trys – iš Kėdainių. Mūsiškiams labiausiai patinkanti sportinė rungtis – žvejyba.
„Siekiame, kad spartakiados metu neįgalieji bendrautų tarpusavyje, siektų sportinio meistriškumo. Taip pat norime, kad sportuojančių žmonių su negalia skaičius tik didėtų“, – sakė A. Margevičienė.
Šiuo metu asociacijoje yra apie 90 įvairaus amžiaus narių.
„Daugiausiai turime vyresnio amžiaus žmonių, narių amžiaus vidurkis siekia apie 20 metų. Tačiau mes ne tik dalyvaujame sportinėse rungtyse, bet ir aktyviai keliaujame, kitaip leidžiame laiką kartu“, – pridūrė A. Margevičienė.

Ypač daug aistrų ir azarto sukėlė smiginio varžybos.

Ypač daug aistrų ir azarto sukėlė smiginio varžybos.

Vikriausi ir taikliausi – kėdainiečiai
Po varžybų susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad visos trys kėdainiečių komandos užėmė prizines – pirmą, antrą ir trečią – vietas. Pirmos vietos komandą sudarė: Agnė Gulbinaitė, Ramunė Šidlauskaitė, Darius Grigas ir Alijus Čistovas.
Asmeninėse sprinto varžybose moterų grupėje 1 vietą užėmė Agnė Gulbinaitė, 2-ąją Ramunė Šidlauskaitė ir 3-ąją Laura Braciškaitė (Kėdainiai). Vyrų grupėje 1 vietą laimėjo Darius Grigas (Kėdainiai), 2 vietą Jurij Savickij (Kaunas) ir 3 vietą Andrėj Daškevič (Jonava).
Smiginio varžybose pirmas buvo A. Kanevičius (Kaišiadorys), antras – Andrėj Daškevič (Jonava) ir trečias Gediminas Virbickas (Kėdainiai).
Šaudymo varžybose pirmas buvo kėdainietis Darius Grigas, antra taip pat kėdainietė Ramunė Šidlauskaitė. 3 vieta atiteko Kaišiadorių rajono atstovui.
Figūrinį važiavimą moterų grupėje laimėjo kėdainietės Ramunė Šidlauskaitė, Agnė Gulbinaitė ir Laura Braciškaitė.
Vyrų grupėje pirmą vietą laimėjo Darius Grigas. Žvejyboje taip pat sekėsi kėdainiečiams: rungtį laimėjo kėdainiečiai Stasys Antanaitis, Alijus Čistovas, trečioji vieta teko Kauno žvejams.

Asociacijoje – įvairaus amžiaus nariai
Spartakiados nugalėtojai apdovanoti: komandos – taurėmis, medaliais ir prizais, asmeninėse varžybose – medaliais, diplomais ir prizais.
Varžyboms teisėjavo Kėdainių specialiosios mokyklos mokytojas treneris Gintaras Čečkauskas, jam padėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Inga Mickevičiūtė ir sporto centro darbuotojai Jolanta Karpavičiūtė bei Vidmantas Valantiejus. Pasak sporto centro darbuotojų, įstaiga yra atvira visiems sportuojantiems asmenims.

Padėka rėmėjams
Dalis lėšų spartakiadai rengti buvo gauta iš Kėdainių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto skyriaus pagal projektą „Neįgaliųjų sporto populiarinimas Kėdainių rajone“. Asociacija dėkinga rėmėjams: Kėdainių rajono savivaldybės merui Sauliui Grinkevičiui, savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjui Algimantui Žvikui, miesto seniūnui Valentinui Tamuliui, įmonei „Daumantai LT“, profesinių sąjungų labdaros organizacijai „Parama“, Kėdainių sporto centro direktoriui Arnui Argustui ir kitiems sporto centro darbuotojams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.