Net dvi dienas iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į Vilainius rinkosi veislinių šunų savininkai su savo keturkojais augintiniais – čia vyko sertifikacinė šunų paroda. Ją jau ne pirmus metus organizavo Kėdainių kinologų klubas. 

Gražiausias parodos šuo – Maltos bišonas. Šuns savininkę pasveikino ir taurę įteikė rajono meras S. Grinkevičius (stovi trečias iš kairės).

Gražiausias parodos šuo – Maltos bišonas. Šuns savininkę pasveikino ir taurę įteikė rajono meras S. Grinkevičius (stovi trečias iš kairės).

Taksai, retriveriai, mažieji špicai, terjerai, kurtai, akitos, mopsai… Šiomis ir daugybe kitų šunų veislių buvo galima pasigėrėti net dvi dienas trukusioje pa­rodoje. Šeštadienį parodos dalyviai varžėsi dėl „Kėdainių miesto mero taurės“, – ją įteikti atvyko miesto meras Saulius Grinkevičius.
Gražiausiu parodos šunimi iš dešimties galimų kandidatų (jie buvo paskelbti nugalėtojais savo kategorijose) buvo paskelbtas Maltos bišonas. Su šiuo teisėjos iš Estijos sprendimu rajono meras teigė sutinkąs visu šimtu procentu. „Šis šuo man iš karto krito į akį. Nuoširdžiai tikėjausi ir spėjau, kad jis taps gražiausiu parodos šunimi dar iki nusprendžiant teisėjai“, – šypsojosi S. Grinkevičius.

Dalyvių gausa iš užsienio
„Šeštadienį ir sekmadienį vyko mūsų organizuotos ketvirtoji ir penktoji šunų parodos. Iki šiol organizuodavome tik vienadienes parodas. Jų metu yra vertinamas šunų grožis, sudėjimas, judesys, temperamentas. Tai – ne sportinės varžybos, tai šunų eksterjero paroda. Šeštadienį vykusioje parodoje mes sulaukėme apie 600 dalyvių, panašiai tiek jų būta ir sekmadienį. Įdomu tai, kad apie pusė visų parodos dalyvių yra atvykusių iš užsienio – Latvijos, Suomijos, Estijos, kita dalis – lietuvaičiai. Be to, su kiekviena Kėdainių kinologų klubo organizuota šunų paroda dalyvių iš užsienio vis daugėja. Gal jiems patinka patogi mūsų geografinė padėtis?“ – šypsojosi Saulius Radzevičius, Kėdainių kinologų klubo prezidentas. Teisėjavo ne tik Lietuvos, bet ir iš užsienio atvykę teisėjai.

A. Hofmano auginamas lygiaplaukis retriveris – gražiausias Kėdainių krašto šuo.

A. Hofmano auginamas lygiaplaukis retriveris – gražiausias Kėdainių krašto šuo.

Dalyvavimas parodoje – smagus laiko praleidimo būdas
Šeštadienį vykusios pa­rodos metu buvo išrinktas ne tik gražiausias parodos, bet ir gražiausias Kėdainių krašto šuo. Juo tapo lygiaplaukis retriveris, auginamas Alfredo Hofmano. „Iš viso auginame keturis šunis – du lygiaplaukius retriverius, vieną auksaspalvį bei vieną šunelį, kurį paėmėme iš šunų prieglaudos. Dalyvavimas parodose yra labai malonus laiko praleidimas, atsipalaidavimas nuo darbų. Smagu parodyti save, pasižiūrėti į kitus, pabendrauti su bendraminčiais“, – šypsojosi A. Hofmanas.
Pasak S. Radzevičiaus, kėdainiečiai augina įvairių veislių šunis – ir labai populiarius visoje šalyje, ir retesnių veislių. „Mes turime vienintelį Lietuvoje boseronų (prancūzų aviganių) veislyną. Kėdainiečiai veisia ir gana retus Lietuvoje juoduosius rusų terjerus. Pas mus yra auginami ir perspektyvūs mopsai, kurie Lietuvoje ir užsienyje yra vertinami labai gerai, – kėdainiečių mopsus žino visi“, – tvirtino jis.

Įspūdingasis juodasis rusų terjeras Lesteris auga mūsų krašte.

Įspūdingasis juodasis rusų terjeras Lesteris auga mūsų krašte.

Įspūdingasis rusų terjeras
Parodoje netrūko įspūdį paliekančių šunų. Viena tokių veislių – juodasis rusų terjeras. Tankaus kailio, įspūdingo stoto ir dydžio, bet mielo snukio gyvūnas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gąsdinantis. Juodieji rusų terjerai veisiami ir mūsų krašte, veislyne „Juodasis amuletas“. Veisėja Rima Tamošiūnienė negailėjo pagyrų šiems šunims. „Žinoma, kai išeiname pasivaikščioti, dėmesio visada sulaukiame. Šios veislės šunys buvo išvesti Rusijoje, gulagų apsaugai. Tačiau dabar jie – šunys kompanionai. Šiuo metu auginu 3 šios veislės šunis, tačiau visai neseniai kalytė susilaukė aštuonių šuniukų vados. Rusų terjerai idealiai tinka alergiškiems žmonėms. Beje, jie vienodai pakelia tiek žiemos šalčius, tiek ir vasaros karščius – žinau, kad šunys auginami bei mėgstami ir Afrikoje“, – meiliai glostydama pirmą kartą parodoje dalyvaujantį augintinį Lesterį pasakojo R. Tamošiūnienė.

[tribulant_slideshow gallery_id=“139″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.