Reikia ar ne pirkinių, krakiškiai suka į miestelio centrą, kur duris nuo spalio 27-osios atvėrė nauja žemės ūkio bendrovės parduotuvė. Visiems smalsu pamatyti, kur dabar jie galės įsigyti reikiamų prekių.

Simbolinę išmaniosios fermos įkurtuvių juostelę perkirpo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ direktorius Andrius Turskis.

Naujoji Krakių ŽŪB parduotuvė duris atvėrė buvusio kino teatro patalpose, kurios gerus dvidešimt metų stovėjo tuščios.

Krakių žemės ūkio bendrovės vadovo Nikolajaus Danilčenko teigimu, parduotuvė vietą pakeitė labai nežymiai – vos per gatvę: „Iki šiol mūsų parduotuvė buvo įsikūrusi tos pačios aikštės prieigose. Senasis pastatas tik iš išorės atrodė gražus, o viduje jau reikėjo remonto. Apie jį galvojome kurį laiką. Netikėtai sulaukėme pasiūlymo parduoti senosios parduotuvės patalpas. Paskaičiavome, kad gautų pinigų užteks kito pastato remontui, tai sandorio ir nestabdėme. Naująją parduotuvę įkūrėme kažkada Krakėse veikusio kino teatro patalpose. Tas statinys priklausė būtent bendrovei ir pastaruosius gerus dvidešimt metų stovėjo tuščias keldamas nemažą galvos skausmą. Dabar problemas išsprendėme – tuščią pastatą prikėlėme naujam gyvenimui, jame įrengėme jaukią, tvarkingą ir gerokai erdvesnę parduotuvę, kurioje darbo turi trys pardavėjos.“

Krakių ŽŪB vadovas Nikolajus Danilčenko džiaugiasi gyvenimui prikėlęs apleistą pastatą.

Krakių ŽŪB vadovas Nikolajus Danilčenko džiaugiasi gyvenimui prikėlęs apleistą pastatą.

Anot N. Danilčenko, Krakių žemės ūkio bendrovė, augina tūkstančio galvijų bandą, kurioje, be maždaug 300 melžiamų karvių, yra ir mėsinių galvijų, avių ir arklių, dar turi apie 1000 kiaulių. „Jau prieš kurį laiką įsirengėme skerdyklą ir modernų mėsos perdirbimo cechą, į kurį kasdien atkeliauja iki 20 kiaulių skerdiena. Gaminame iki 60 pavadinimų produkcijos. Ne tik krakiškiai, bet ir kėdainiečiai bei kitų didesnių kaimų ir miestelių gyventojai pamėgo mūsų gaminamas įvairias dešras, skilandžius, rūkomas šonines. Mes taip pat prekiaujame ir šviežia mėsa. Ji gana paklausi, nes tikrai neatvežtinė, o lietuviška, užauginta patikimų žinomų žemdirbių“, – pasakojo Krakių žemės ūkio bendrovės vadovas.

Krakiškiai noriai perka bendrovės gaminamas dešras ir šviežią mėsą.

Krakiškiai noriai perka bendrovės gaminamas dešras ir šviežią mėsą.

N. Danilčenko džiaugiasi, kad naujoji parduotuvė tik gražių darbų pradžia: „Įrengdami parduotuvę, mes pasirūpinome sutvarkyti ir už to pastato buvusį sklypą, kuriame ilgą laiką stovėjo apgriuvęs, apleistas namelis. Jį nugriovėme, sklypą išlyginome ir įrengėme jaukią aikštelę. Be to, tvarkome ir šalia kontoros esantį šaligatvį, nors jis ir nėra mūsų nuosavybė. Esame ūkiški šeimininkai, tai norime, kad būtų tvarka ir patogumas.“
Bendrovės vadovo teigimu, dabar didžiausias galvos skausmas – pastatas, kuriame sovietmečiu veikė baseinas. Jis jau seniai nebeveikia ir stovi tuščias. „Dabar intensyviai diskutuojame, ką su tuo pastatu daryti. Minčių turime įvairių. Kai nuspręsime, būtinai su visais pasidalinsime“, – sakė N. Danilčenko.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Marija

  Parduotuvė – labai gerai, bet užvis geriausia, kad gražiai sužibėjo buvęs siaubingai apleistas miestelio centro kampas. Ačiū vadui ir bendrovės žmonėms už dar vieną tvarkos ir grožio oazę.

  Atsakyti
 2. Genovaitė

  Šitam miesteliui labai reikėjo tokios parduotuvės. Labai džiugu, kad šiais laikais kas nors stengiasi dėl žmonių gerovės ☺

  Atsakyti
 3. Genovaitė

  Šitam miesteliui labai reikėjo tokios parduotuvės. Džiugu, kad nors kas nors šiais laikais rūpinasi žmonių gerove. 🙂

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.