Penktadienį kėdainiečiams buvo žadėtas susitikimas ir konsultacijos su Nacionalinės žemės tarnybos direktore Daiva Gineikaite, tačiau vietoj jos į Kėdainius atvyko direktorės patarėjas Gintaras Furmanavičius ir konsultantai iš Vilniaus.

Nacionalinės žemės tarnybos direktorės patarėjas Gintaras Furmanavičius (kairėje) Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui atvežė simbolinę dovaną - miesto nuotrauką iš paukščio skrydžio.

Nacionalinės žemės tarnybos direktorės patarėjas Gintaras Furmanavičius (kairėje) Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui atvežė simbolinę dovaną – miesto nuotrauką iš paukščio skrydžio.

„Direktorė skubiai iškviesta į Seimą, o mes suplanuotų vizitų neatšaukiame. Pastaruoju metu tarnybos vadovų ir specialistų komanda lanko visos šalies tarnybos skyrius, domisi jų darbu ir susitikimuose su žmonėmis aptaria žemės atkūrimo klausimus. Galiu pasakyti, kad tie susitikimai vyksta labai konstruktyviai, nes vietoje pamatome visas aktualijas ir problemas. Kėdainiai – trisdešimta stotelė suplanuotų penkiasdešimties išvykų sąraše. Čia pamatėme gana neblogą vaizdą – skyrius turi naują vadovę Aurą Šalugienę. Jos darbo kol kas negalime labai kritikuoti. O štai kituose skyriuose kai kuriems vadovams teko daug aiškintis dėl darbo spragų – trims net buvo pasiūlyta trauktis iš užimamų pareigų, nes jie akivaizdžiai nesusitvarkė su darbu“, – sakė Nacionalinės žemės tarnybos direktorės patarėjas Gintaras Furmanavičius.

Į priėmimą su konsultantais iš Vilniaus dėl žemės klausimų buvo užsirašę dvylika Kėdainių rajono gyventojų. Pasak konsultantų, paprastai žmonėms rūpi žemės grąžinimo aktualijos, nesutarimai dėl žemės su kaimynais.

Nacionalinės žemės tarnybos direktorės patarėją priėmęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad trumpame pokalbyje aptarė svarbius kraštiečiams klausimus: „Turėjome dalykišką pokalbį, kurio metu išsakėme savo matymus. Man buvo svarbu paprašyti patarėjo, kad tarnyba rastų galimybių kuo dažniau žemėtvarkininkams nuvažiuoti į ginčytinų objektų vietą. Tik patys akivaizdžiai apžiūrėję vietovę specialistai gali įsigilinti į kiekvieną situaciją. Taip pat patarėjas patikino, kad ras noro ir lėšų tinkamai pasirūpinti tarnybos skyriaus nuomojamomis patalpomis, kad jose būtų patogu dirbti specialistams bei užsukti kėdainiečiams.“

Panašios naujienos