Nesuvaidintas pasitikėjimas savimi, gracinga eisena, žinios apie veido ir kūno priežiūrą, teisingos manieros prie stalo, drąsa prieš fotoobjektyvus – viso to gali išmokti mergaitės bei paauglės estetinio ugdymo bei modelių mokyklėlėje „Santarvė“, kuri šiais metais atvėrė duris ir Kėdainiuose.

Estetinio ugdymo bei modelių mokyklėlės „Santarvė“ mokiniai yra dažni įvairių konkursų dalyviai. Mažuosius konkursams ruošia kompetentinga mokyklėlės vadovė Karolina Žurauskaitė (stovi centre).

„Pastebime, kad šiuolaikinės panelės yra gana berniukiško charakterio arba labai savimi nepasitikinčios. Mūsų mokyklėlę lankančios mergaitės tampa mergaitiškos, įgyja išlavintą estetikos ir grožio pojūtį bei, žinoma, tampa žymiai labiau pasitikinčios savimi“, – pasakojo Karolina Žurauskaitė, dabartinė modelių mokyklėlės vadovė bei mokytoja.

Pradžia – prieš 20 metų
Modelių mokyklėlė buvo įkurta gretimame Ukmergės mieste prieš gerus dvidešimt metų. „Mokyklėlės įkūrėja buvo mano mama, o aš buvau ta pagrindinė paskata, – apie veiklos pradžią pasakojimą pradėjo K. Žurauskaitė. – Mama pasakojo, kad kai aš buvau maža, sulaukdavau daug dėmesio ir komplimentų dėl savo išvaizdos. Mama Vilniuje turėjo draugą, kuris buvo įkūręs modeliukų studiją – joje mama kurį laiką praktikavosi, o vėliau, įgijusi nemažą žinių bagažą, įkūrė Ukmergėje modelių mokyklėlę. Ją nuspręsta pavadinti „Santarvė“. Tokį pavadinimą pasirinkome todėl, kad mums visai nesvarbu, kokio ūgio, svorio, tautybės vaikas yra. Čia yra laukiami ir vaikai, turintys negalią. Neišskiriame nė vieno“, – pabrėžė K. Žurauskaitė. Šiuo metu mokyklėlės filialų yra kone visoje Lietuvoje: Ukmergėje, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, Kupiškyje. Galiausiai, nuo šio rugsėjo estetikos mokyklėlė duris atvėrė ir mažiesiems kėdainiečiams.
Tiesa, šioje mokyklėlėje laukiamos ne tik mergaitės, bet ir berniukai: kai kuriuose kituose miestuose yra berniukų grupių, kurie ruošiami dalyvavimui Misterio konkursuose ar filmavimuisi reklamose.

Vadovė Karolina Žurauskaitė – ne vieno grožio konkurso dalyvė bei nugalėtoja. „Esu sukūrusi savitą mokymo sistemą, kurios pagrindą sudaro mano pačios įgyta patirtis. Akivaizdu, kad ji veikia, nes mano auklėtinės skina pergalės trofėjus įvairiuose grožio konkursuose, dirba modeliais“.

Mokytoja – tituluota gražuolė
Per visus šiuos metus bene skambiausių pasiekimų pavyko pasiekti pačiai K. Žurauskaitei – mergina yra du kartus tapusi „Mažoji Mis Lietuva“ (konkursas buvo skirtas mergaitėms iki 16 metų). Laimėjusi šį titulą, mergina dalyvavo grožio konkurse „Mažoji Mis pasaulis“ Bulgarijoje ir pelnė pirmąją vietą. Vėliau K. Žurauskaitė dalyvavo ir kitame tarptautiniame grožio konkurse „Mažoji Mis visata“, kuriame taip pat pasirodė įspūdingai – pelnė antrąją vietą!
„Scenoje esu nuo trejų metukų, tad dalyvavimo patirties tokiuose konkursuose turiu išties nemažai, – atskleidė tituluota gražuolė. – Dabar iš mamos perėmiau verslą aš, tad visa, ką sužinojau besirengdama bei dalyvaudama grožio konkursuose, perteikiu savo auklėtiniams. Taip pat dirbu „Major Amber Models“ modelių paieškos agente – dirbdama čia, taip pat labai daug ko išmokau. Esu sukūrusi savitą mokymo sistemą, kurios pagrindą sudaro mano pačios įgyta patirtis. Akivaizdu, kad ji veikia, nes mano auklėtinės skina pergalės trofėjus įvairiuose grožio konkursuose, dirba modeliais. Taip pat daug žinių perėmiau ir iš savo mamos. Žinoma, nuolat domiuosi grožio ir estetikos sritimi, nuolat mokausi“.
K. Žurauskaitė taip pat yra tarptautinių konkursų komisijos narė ir vienintelė turinti teisę vesti lietuvaites atstovauti Lietuvą konkurse „Mažoji mis pasaulis“.
Moko visko, ko reikia savimi pasitikinčiai asmenybei
Paklausta, ko atėjęs vaikas išmoksta „Santarvės“ estetinio ugdymo ir modelių mokyklėlėje, mergina pradeda vardinti pačias įvairiausias veiklas.
„Pas mus atėjęs vaikas pirmiausiai išmoksta etikos bei estetikos. Taip pat nepamirštame ir kūno lavinimo – mankštelių, taisyklingos laikysenos bei sėdėsenos. Vyresnės mergaitės mokosi vaikščioti aukštakulniais. Mokomės ir pozavimo prieš fotoobjektyvus bei vaidybos elementų reklamoms ar filmų epizodams. Aš pati esu baigusi Mados akademiją, tad mergaitės įgauna mados, rūbų derinimo žinių. Esu baigusi ir kosmetologiją, tad auklėtinėms papasakoju apie teisingą veido bei kūno priežiūrą, mokomės makiažo. Mokomės ir viešojo kalbėjimo įgūdžių, kartais pamokėlės vyksta net ir anglų kalba. Kai kas galvoja, kad modelių mokyklėlėje yra mokoma tik maivymosi. Tikrai ne! Čia mergaitės sužino visko, ko reikia savimi pasitikinčiai jaunai asmenybei“, – akcentavo K. Žurauskaitė.

Nesuvaidintas pasitikėjimas savimi, gracinga eisena, žinios apie veido ir kūno priežiūrą, teisingos manieros prie stalo, drąsa prieš fotoobjektyvus – viso to gali išmokti mergaitės bei paauglės estetinio ugdymo bei modelių mokyklėlėje „Santarvė“, kuri šiais metais atvėrė duris ir Kėdainiuose.

Vyksta ir į tarptautinius konkursus
Užsiėmimai yra skirti dviem amžiaus grupėms: 5–9 bei 10 –16 metų amžiaus vaikams ir paaugliams. „Tiesa, dar kartais užsiėmimų pageidauja ir mamos. Jei susirenka grupė, tuomet elegancijos, gražios eisenos mokome ir jas“, – pasakojo mergina.
Dažniausiai užsiėmimai vyksta salėje, tačiau kartais, kuomet mokomasi pozuoti prieš fotokameras, užsiėmimai persikelia į kitas erdves, pavyzdžiui, lauką.
„Pamokėlių pradžioje lengvai prasimankštiname – dažniausiai tą darome avėdamos aukštakulnius, mokomės gracingo vaikščiojimo, taisyklingos laikysenos. Mergaitės yra mokomos ir modelio darbo paslapčių, pavyzdžiui, kaip reklamuoti tam tikrus daiktus – švarkelius, batelius, rankines. Taip pat mokomės, kaip fotosesijos metu keisti savo nuotaikas. Vieną pamoką per mėnesį paskiriame paskaitoms, kurių metu, pavyzdžiui, mergaitės sužino, kaip reikia prižiūrėti savo veido odą“, – veiklas glaustai pristatė modelių mokyklėlės vadovė.

Bjauriojo ančiuko istorijos
Akivaizdu, kad perteikiama patirtis bei žinios yra efektyvios ir naudingos, mat mokyklėlę lankančios mergaitės aktyviai dalyvauja įvairiuose grožio konkursuose, juose puikiai pasirodo bei laimi prizinių vietų. O ir konkursai vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse!
Pasak pašnekovės, yra tikrai ne viena sėkmės istorija, kuomet mokyklėlę pradėjusi lankyti paprasta, mažai savimi pasitikinti mergaičiukė ilgainiui, iš mokytojų perimdama vis daugiau žinių, tapo tikra savimi pasitikinčia gražuole.
„Tokių įspūdingų virsmų yra tikrai ne vienas. Pavyzdžiui, vienos mergaitės istoriją galima drąsiai pavadinti bjauriojo ančiuko istorija. Savo mokykloje ji buvo užgauliojama, neturėjo draugų. O dabar, po dešimties metų nuolatinio mokymosi mūsų estetinio lavinimo mokyklėlėje, ji jau dalyvauja grožio konkursuose (yra laimėjusi ne vieną karūną) bei dirba modeliu. Kita mergaitė, tik atėjusi pas mus, buvo apkūni, labai nepasitikėjo savimi. Tačiau po pamokų mūsų mokyk­lėlėje, mergaitė pradėjo pasitikėti savimi, susitvarkė jos svoris, o visai neseniai ji pasirašė darbo kontraktą su modelių agentūra ir jau kuris laikas dirba modeliu“, – įspūdingas sėkmės istorijas pristatė pašnekovė.

Susisiekti su estetinio ugdymo bei modelių mokyklėlės „Santarvė“ vadove
Karolina galima telefonu: 8 674 67 337.