Kuronių kaime (Šėtos sen.) ūkininkaujantys broliai Remigijus ir Egidijus bei prie jų prisijungęs pastarojo sūnus Martynas gerai pažįs­tami aplinkinių kaimų gyventojams. Gružai ne tik padeda nudirbti kaimynų darbus, bet ir paremia seniūnijos šventes.

E. Gružas 2007 metais pirmasis Baltijos šalyse Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliko galvos smegenų auglio pašalinimo operaciją fluorescensijos metodu.

E. Gružas 2007 metais pirmasis Baltijos šalyse Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliko galvos smegenų auglio pašalinimo operaciją fluorescensijos metodu.

Tačiau nedaugelis žino, kad ūkininkavimas šiam brolių duetui tik dalis gyvenimo. Remigijus – dailininkas, laisvu nuo ūkio darbų metu triūsiantis savoje reklamos studijoje, o Egidijus – visoje Lietuvoje puikiai žinomas neurochirurgas, pastaruosius metus dirbantis Panevėžyje.

Sugrįžo į mamos tėviškę
„Kiek daugiau kaip prieš dvidešimt metų susigrąžinome mamos tėvų turėtą žemę. Pradėjome dirbti tuos 25 hektarus ir supratome, kad reikia arba plėstis, arba mesti tokį smulkų ūkininkavimą. Nutarėme plėsti ūkį. Šiandien trise jau dirbame 350 hektarų. Turime visą būtiną techniką, plėtojame augalininkystės ūkį. Ūkininkavimo pradžioje netrūko sunkumų ir iššūkių. Esame dėkingi už pagalbą pradėjus ūkininkauti Okainių žemės ūkio bendrovės vadovui Viliui Samuoliui bei pagiriečiams ūkininkams. Dabar jau patys viską pasidarome ir sprendžiame, ką ir kada daryti“, – sakė vyresnysis brolis Remigijus. Jam tenka daugiau žemės ūkio darbų, nes broliui Egidijui tik savaitgaliais ir per atostogas pavyksta atitrūkti nuo ligonių, kurių gydymas reikalauja itin daug laiko ir dėmesio. „Darbas ūkyje man savotiškas poilsis ir atgaiva. Kas savaitgalį stengiuosi atitrūkti nuo pacientų ir atlėkęs sėsti prie traktoriaus vairo bei važiuoti padirbėti laukuose. Tačiau pasitaiko ir tokių situacijų, kad aš jau susiruošiu vežti cukrinius runkelius į fabriką, bet sulaukiu skambučio iš ligoninės. Tada tenka ūkio darbus perduoti broliui ar sūnui ir skubėti į ligoninę“, – sakė E. Gružas.

28-erių metų neurochirurginio darbo patirtį turintis E. Gružas (dešinėje) ne kartą stažavosi Diuseldorfo (Vokietija), Paryžiaus (Prancūzija), Tronheimo (Norvegija) klinikose.

28-erių metų neurochirurginio darbo patirtį turintis E. Gružas (dešinėje) ne kartą stažavosi Diuseldorfo (Vokietija), Paryžiaus (Prancūzija), Tronheimo (Norvegija) klinikose.

Išvaržos operacijai – 8 milimetrų pjūvis
Neurochirurgų bendruomenei Egidijus Gružas puikiai žinomas. Jis žinomas kaip patyręs galvos ir stuburo smegenų operacijų specialistas. Koja kojon su mokslu žengiantis kraštietis šių metų pradžioje kartu su kolegomis Panevėžio respublikinėje ligoninėje įrašė labai svarbų įrašą – pradėjo operuoti stuburo disko išvaržas visiškai endoskopinės mikrodiskektomijos metodu, kuris tinkamas tam tikrai daliai pacientų, priklausomai nuo išvaržos vietos stubure, paciento sandaros ir gretutinių ligų. „Labai gaila, kad tarp daugelio mūsų žmonių dar gyvuoja mitas, jog, atlikus stuburo išvaržos operaciją, jos pasekmė dažniausiai būna neįgaliojo vežimėlis. Neurochirurgai atlieka daugybę sėkmingų operacijų, o naujuoju metodu pradėję operuoti stuburo išvaržas padarome tik aštuonių milimetrų pjūvį. Nors operacija trunka kelias valandas, ligonis po operacijos jaučiasi gana mobilus ir kitą dieną paprastai keliauja namo. Per mėnesį Panevėžyje taikydami visiškai endoskopinės mikrodiskektomijos metodą operavome 25 pacientus ir tik dviem operacijos metu teko didinti pjūvius, nes pamatėme, kad situacija kiek sudėtingesnė, negu rodė tyrimai“, – savo darbo subtilybėmis dalijosi E. Gružas.

Broliai Remigijus ir Egidijus Gružai sugrįžo į Kuronis ir dirba senelių žemę.

Broliai Remigijus ir Egidijus Gružai sugrįžo į Kuronis ir dirba senelių žemę.

Neurochirurgija – iššūkis sau
Pasak neurochirurgo, baigęs mokyklą jis ilgai nedvejojo, kokiu keliu pasukti – pasirinko medicinos studijas. „Kadangi mokslai sekėsi neblogai, norėjau studijuoti tai, kas praverstų ir padėtų žmonėms. Gydytojo darbas pasirodė pats tinkamiausias. Neurochirurgiją pasirinkau kaip iššūkį pačiam sau ir ligoms. Niekada nėjau ir neinu lengviausiu keliu. Nors studijos baigtos jau seniai, tačiau žinias atnaujinu kone kasmet. Važiuoju į įvairias stažuotes. Tik gaila, kad tos išvykos dažniausiai būna pačių gydytojų reikalas. Mūsų medicinos sistemoje yra nemažai spragų, pradedant eilėmis prie gydytojų kabinetų, baigiant gydytojų kvalifikacijos kėlimo klausimais“, – pasakojo E. Gružas.

Be operacijų – išsamios konsultacijos
Patyrusiam ir žinomam neurochirurgui darbų netrūksta. Jis ne tik per savaitę bent po septynis kartus operuoja galvos bei stuburo smegenis, bet ir konsultuoja ligonius įvairiuose šalies miestuose. Pamažu konsultacijas E. Gružas žada teikti ir Kėdainių krašto žmonėms. Noriu įsirengti konsultacijų kabinetą J. Basanavičiaus gatvės 21 name. Ten esančiame odontologijos kabinete įkursiu ir savo kabinetuką. Jame susitiksime su stuburo ligų kamuojamais kėdainiečiais ir spręsime, kaip jiems galima padėti.

About The Author

Related Posts

7 komentarai

 1. vida

  Egidijus Gruzas ne tik puikus neurochirurgas,bet Zmogus is didziosios raides.

  Atsakyti
 2. Sandra

  Pagal šį nuostabų žmogų ėmiau lyginti ir kitus gydytojus – praėjus daug specialistų supratau kad šis TOKS VIENINTELIS. Ačiū Jums už viską: už rūpestį, supratimą už viską viską..

  Atsakyti
 3. Egidija

  Nuosirdi padeka uz gydyma,rupesti,atidavima savo profesijai. Sveikatos Jums ir kantrybes!

  Atsakyti
 4. Viktorija

  Tokio atsidavusio darbui Gydytojo Panevėžio Neurochirurginiame skyriuje daugiau nėra.Jis neskaičiuoja savo darbo valandų,neskirsto žmonių statuso. Visiems jis dėmesingas ir atsidavęs darbui

  Atsakyti
 5. jurate

  Žmogus,kokį visi norėtų matyt.Ar gydytojas,ar kitos specialybes.Śitikio šiltumo gydytojas,kad netikejau,jog tokiu yra dar.Žmonės,gydytojai(!)pasimokykit iš kolegos.Man teko garbė dibti su šiuo Gydytoju.Nežinau ar teks dar sutikti tokiu gydytoju.Dievo palaimos Jam ir Jo artimiems.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.