Net 10 galingų savaeigių purkštuvų „Agrifac“ Saviečiuose siekė naujo Lie­tuvos rekordo – toks išskirtinis renginys vyko  žemės ūkio kooperatyvo „Mūsų ūkis“ laukuose. Tiesa, permainingas oras nesutrukdė susirinkti gausiam ūkininkų, stebėjusiam rekordo siekimą, būriui, o pažliugusi dirbama žemė nesudarė jokių kliūčių sunkiajai žemės ūkio technikai įvažiuoti į lauką, kuriame ir buvo siekiama rekordo.

„Šis renginys – viena brangiausių lauko dienų, organizuotų Lietuvoje. Mat vos vienas toks savaeigis purkštuvas mažiausiai kainuoja apie 300 tūkst. eurų. O kainų lubų tokiai technikai išvis nėra“, – sakė „Dotnuva Baltic“ vadybininkas Algimantas Gyvis.

Savaeigiai purkštuvai vienu metu penkias minutes purškė lauką ir visa tai buvo užregistruota kaip masiškiausias vieno gamintojo purkštuvų susirinkimas lauke darbo metu. Informacija buvo nusiųsta Lietuvos rekordų agentūrai „Factum“.

„Iš pačių pradžių mūsų tikslas buvo vienoje vietoje surinkti kuo daugiau purkštuvų su skirtinga komplektacija, ir juos pademonstruoti ūkininkams. Vėliau išsirutuliojo mintis, kad jei vienoje vietoje surinksime daug įvairios komplektacijos purkštuvų, tad gal tai būtų ir tam tikras rekordas? Pasidomėjus plačiau, paaiškėjo, kad iki šiol panašaus pobūdžio rekordo Lietuvoje tikrai nebuvo siekiama“, – pasakojo A. Gyvis.

Vieno tokio purkštuvo įspūdinga ne tik kaina – pavyzdžiui, šio prekinio ženklo purkštuvo išskleistos sijos siekia 30 metrų, o visų bendras plotis siekė net 300 metrų. O purkšti jie būtų galėję tikrai ilgai, nes bendra purkštuvų bakų talpa – 50 tūkst. litrų.

Vieną tokį purkštuvą prieš kelias dienas įsigijo ir žemės ūkio kooperatyvas „Mūsų ūkis“. Naujasis pirkinys taip pat dalyvavo siekiant rekordo.

„Pasėlių purkštuvas šiuo metu yra kiekvieno ūkininko bene pagrindinis darbo įrankis“, – sakė „Mūsų ūkis“ direktorius A. Macijauskas, žvelgdamas į naująjį, daugiau nei 300 tūkst. eurų kainavusį pirkinį. – Pasėlių priežiūra ūkyje reikalauja daugiausiai laiko. Norint darbus atlikti laiku, būtina turėti gerą, našią, greitai ir tiksliai dirbančią techniką. Šį rudenį su šiuo purkštuvu realių darbų atlikti jau nepavyks, tačiau nuo kito pavasario purkštuvas jau riedės į laukus “.

Purkštuvas – tai viena pagrindinių žemės ūkio technikos mašinų, kuria dirbama nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Purkštuvas yra skirtas auginamų kultūrų apipurškimui įvairiais pesticidais.

Yra paskaičiuota, kad vienas savaeigis „Agrifac“ purkštuvas per metus nupurškia nuo 5 iki 10 tūkst. ha, 10 purkštuvų – nuo 50 iki 100 tūkst. ha plotą. Intensyviai dirbant užtektų 10 savaeigių purkštuvų visam Kėdainių rajono deklaruotos žemės ūkio paskirties plotui nupurkšti per sezoną. Tokiam plotui reikėtų mažiausiai 200 vnt. pakabinamų purkštuvų.

Panašios naujienos