Šeštadienį, prieš vidurdienį, Kėdainių mieste policijos pareigūnai sulaikė girtą vairuotoją. Kokią bausmę skirti 61-erių metų vyrui, spręs teismas.

Kaip informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris, apsvaigęs asmuo, vairavęs automobilį „Opel Zafira“ į pareigūnų akiratį pateko Respublikos g. Nors buvo priešpiečio metas, vyriškis jau buvo gerokai apgirtęs. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,49 prom. Iki sunkaus girtumo pritrūko vos 0,02 prom.

Už tai, kad vairavo neblaivus, vyras ne tik neteks vairuotojo pažymėjimo, bet ir gali likti be vairuoto automobilio. Teismas gali konfiskuoti transporto priemonę, o vairuotojui dar skirti ir laisvės atėmimo bausmę.

Girti vairuotojai – pavojus ir kitiems eismo dalyviams

Kaip teigia policijos pareigūnai, apsvaigę vairuotojai kelia grėsmę ne vien sau, nes gali nesuvaldyti automobilio, nuvažiuoti nuo kelio ir verstis, atsitrenkti į kitą transporto priemonę, medį, tvorą ar kokį kitą statinį, bet ir sukelia pavojų aplinkiniams. Vien vakar dieną šalies keliuose dėl girtų vairuotojų kaltės įvyko septyni eismo įvykiai.

Tam, kad nenukentėtų žmonės, pareigūnai prašo netoleruoti girtų asmenų vairavimo. Apie įtartinai kelyje manevruojantį automobilį ar prie vairo sėdantį apsvaigusį asmenį prašoma nedelsiant pranešti policijai tel. 112. Galbūt tokiu būdu apsaugosite kieno nors gyvybę.

„Stabdykime girtus vairuotojus, kol jie nepartrenkė kokio dviratininko, daugiabučio kieme bėgiojančio vaiko ar per gatvę einančio pėsčiojo. Jų apsvaigęs asmuo gali tiesiog nepastebėti arba dėl sulėtėjusios koordinacijos jis gali nespėti laiku sustabdyti automobilio.

Jokiu būdu nesėskite į automobilį, kurį ketina vairuoti girtas asmuo, nes tai gali baigtis žūtimi. Tokių nelaimių būna nuolat“, – įspėja policijos pareigūnai.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.