Smurtas yra dažnas gyvenimo palydovas. Tą byloja policijos įvykių suvestinės. Tėvai muša vaikus, šie kelia ranką prieš savo gimdytojus, mušasi ir broliai, sutuoktiniai, draugai ar nepažįstami asmenys. Smurto protrūkių neišvengiama ir Kėdainių rajone.  Vienas toks įvykis užfiksuotas Josvainiuose.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, liepos26 d. apie 00.00 val. Kėdainių r., Josvainių mstl., neblaivus (2,22 prom.) vyras (gim. 1972 m.) smurtavo prieš metais vyresnę moterį.

„Smurtavusį asmenį (jo ir nukentėjusiosios pavardės sutampa) policijos pareigūnai sulaikė. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Josvainiškiui gresia baudžiamoji atsakomybė. Už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą yra numatyta tokia bausmė: viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kadangi buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis nebuvo paskirtas“, – praneša Kauno apsk. VPK Komunikacijos poskyrio atstovai.

Ragina netylėti

Tiek policijos pareigūnai, tiek ir psichologai vienbalsiai ragina visus nuo kito asmens nukentėjusius asmenis netylėti ir apie patirtą fizinį, psichologinį ar seksualinį smurtą pranešti policijai. Jei apie tokius atvejus nutylima, smurtavęs asmuo gali vėl kartoti savo veiksmus.

„Nelaukite, kol jus dar kartą sužalos arba, dar blogiau, užmuš. Kreipkitės pagalbos“,  – ragina su smurto aukomis dirbantys specialistai.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.