Esate verslininkai ir turite idėjų, kaip galima būtų pagerinti gyvenimo sąlygas Kėdainių krašte, kokybiškai praleisti laisvalaikį, užtikrinti socialinę gerovę? Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kurių atstovybė sparčiai plečiasi Kėdainiuose, iki gegužės 25 d. kviečia verslininkus teikti pasiūlymus ir idėjas, kurias įgyvendinus, žmonės būtų skatinami likti, o jaunimas ir jaunos šeimos – rinktis Kėdainių kraštą.

Įdomiausias idėjas žadama pub­likuoti žiniasklaidoje, pristatyti rajono savivaldybės vadovybei, o jų autoriai bus apdovanoti Rūmų įsteigtu prizu – kuprine su rūmų logotipu.

Nori geresnės verslo aplinkos

Pasak Rūmų Kėdainių atstovybės narystės koordinatorės D. Balasevičienės, susivieniję verslininkai gali siekti gerinti verslo aplinką tiek savivaldybės, tiek apskrities, tiek valstybės lygmeniu. Šia kryptimi veikia ir kėdainiečiai, kurie į susitikimus renkasi kartą per mėnesį ir svarsto aktualius klausimus. Pavyzdžiui, verslininkai kartu su Kėdainių rajono savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos nariais sprendė, kaip sumažinti biurokratines sąlygas verslininkams, norintiems gauti savivaldybės paramą. Metų pradžioje rajono tarybos nariai pritarė nuostatų pakeitimui, kad būtų sumažinta biurokratinė našta verslininkams. Verslininkų pageidavimu, apie verslo plėtrą ir rūmų pagalbą ieškant partnerių užsienyje bei dalyvavimą projektuose pasakojo rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyrius vedėja. Taip pat vyko seminarai verslininkams aktualiomis Darbo kodekso, skolų išieškojimo temomis. Visos Kėdainių atstovybės įmonės ir jų darbuotojai į seminarus kviečiami nemokamai.

Susirūpinimas – išorės reklamos kainomis

Kėdainių atstovybės narių susirinkime buvo išreikšti verslininkų nuogąstavimai, kad išorės reklamos kainos mūsų rajone yra per didelės. Šiuo metu, atsižvelgiant į verslininkų pastabas, atliekama išorės reklamos kainų kitose savivaldybėse analizė. Ji bus pristatyta kitame Kėdainių atstovybės susirinkime ir bus teikiami pasiūlymai rajono savivaldybės vadovybei, bus ieškoma bendrų sprendimų, kaip šias kainas būtų galima sumažinti.

Supažindins su naujovėmis

O artimiausiu metu, gegužės 16 d., 13 val. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kviečia į seminarą ypač aktualia tema – „Europos Sąjungos bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Teisiniai aspektai ir praktiniai patarimai“.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija tiek smulkiuosius, tiek stambiuosius verslininkus, tad vyksta pasidalijimas patirtimi, yra galimybė susirasti partnerių, dalyvauti verslo bendruomenės gyvenime, tobulėti ne tik kaip asmenybei.

Taip pat dar šį mėnesį, gegužės 29 dieną, 17 val. Kėdainių atstovybė kviečia krašto verslininkus ir visus, besidominčius verslu, į žygį pėsčiomis po Kėdainius su istoriku Vaidu Baniu, tema „Verslai Kėdainiuose prieš 100 metų“. Prisijungti kviečiami visi Kėdainių rajono verslininkai bei žmonės, besidomintys Kėdainių krašto istorija.

Sparčiai plečiasi

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybei, įsikūrusiai 2015 m. spalio mėnesį, vadovauja Dainius Cibulskis, AB „Nordic sugar Kėdainiai“ direktorius. Ši verslo bendruomenė vienija gamybos, prekybos, pramonės ir įvairių paslaugų įmones. Narystė yra mokama.

„Pradžioje narių buvo tik penketas, o šiuo metu turime 24 narius ir dar yra besidominčių atstovybės veikla. Narių ypač gausėja šiais metais – vien šiemet prisijungė aštuoni“, – pasakoja D. Balasevičienė.

Kas skatina verslininkus prisijungti prie šios verslo bendruomenės? Pašnekovės nuomone, stiprybė yra ta, kad Rūmai vienija tiek smulkiuosius, tiek stambiuosius verslininkus, tad vyksta pasidalijimas patirtimi, yra galimybė susirasti partnerių, dalyvauti verslo bendruomenės gyvenime, tobulėti ne tik kaip asmenybei. Vykdoma veikla skatina įmones didinti konkurencinius pranašumus rinkoje. „Taip pat verslininkams svarbu didinti savo ir įmonės darbuotojų kompetencijas per įvairius seminarus, kurie rūmų nariams yra nemokami. Vyksta ne tik seminarai, verslininkai gali dalyvauti ir kelti savo kompetencijas klubuose, kurių Kaune veikia apie dešimt. Tai Rūmų bendruomenės, Verslo vadovų, Teisininkų, Finansininkų, Personalo vadovų ir kiti klubai, taip pat dešimtmetį veikia Verslo moterų tinklas. Dalyvaujant šių klubų veikloje, ne tik tobulėjate kaip asmenybė, bet ir randate partnerių ar idėjų bendriems verslo projektams“, – teigė pašnekovė.

Naudinga ieškantiems tarptautinių ryšių

Ir tai – ne vienintelis privalumas. Rūmai yra daugelio tarptautinių organizacijų nariai, tad prireikus galima pasinaudoti užsienio partnerių paieška. Taip pat yra galimybė dalyvauti projektuose. Rūmai organizuoja verslo pusryčius, apskritojo stalo diskusijas, verslo misijas į kitas šalis, specializuotas konferencijas. Rūmai vykdo asmens įgytų kompetencijų vertinimą bei valstybės deleguotas funkcijas: prekių kilmės produktams, kurių reikia norint eksportuoti į kitas šalis, „nenugalimos jėgos“ pažymas.

Skatina moksleivius siekti gilesnių ekonomikos žinių

Kėdainių atstovybės vadovas D. Cibulskis ir kiti atstovybės nariai šiais metais susitiko su Krakių, Akademijos, Šėtos gimnazijų bei ,,Aušros“ progimnazijos moksleiviais. Planuojama aplankyti ir Josvainių gimnaziją. Susitikimų metu moksleiviai motyvuojami siekti užsibrėžtų tikslų, su jais kalbamasi apie svarbiausias vertybes, ekonomikos žinių teikimo mokyklose svarbą, dalijamasi savo asmenine patirtimi.

„Kviečiame plačiau paskaityti apie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vykdomą veiklą www.chamber.lt, o susidomėjusius kviečiame prisijungti prie Kėdainių atstovybės verslininkų bendruomenės“, – kviečia D. Balasevičienė.

Panašios naujienos