Susitikime dalyvavo apie 50 centro socialinių partnerių.

Susitikime dalyvavo apie 50 centro socialinių partnerių.

Apie penkiasdešimt socialinių partnerių iš visos Lietuvos Kėdainių profesinio rengimo centro kvietimu atvyko į tradicinį susitikimą. Jo metu buvo dalytasi įžvalgomis, dalinamasi gerąją patirtimi ir ieškoma atsakymų į klausimą – kaip profesinį mokymą padaryti dar patrauklesniu jaunimo tarpe?

Į susitikimą atvyko verslininkai, savivaldybės administracijos, įvairių asociacijų atstovai.

Pasak Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, tokie susitikimai yra naudingi ir mokymo įstaigai, ir darbdaviams.

„Partnerių, su kuriais dirbame, bendraujame ir bendradarbiaujame yra labai daug. Į šį susitikimą pakvietėme pačius artimiausius, daliai jų buvo įteiktos ir padėkos“, – sakė centro direktorius ir pridūrė, kad tokio pobūdžio susitikimai yra ypatingai svarbūs visai mokyklos bendruomenei.

„Mes ruošiame mokinius, kurie vėliau eis į darbo rinką, dirbs verslo įmonėse. Mes privalome girdėti, ką verslo pasaulio atstovai mano apie mūsų mokinių paruošimą, apie mūsų programas“, – pabrėžė D. Kačinskas.

D. Kačinskas (dešinėje) pabrėžė ,kad glaudus verslo bei profesinio rengimo centro bendradarbiavimas yra būtinas.

D. Kačinskas (dešinėje) pabrėžė ,kad glaudus verslo bei profesinio rengimo centro bendradarbiavimas yra būtinas.

Praėjusiais metais vyko pirmasis tokio pobūdžio susitikimas – anot D. Kačinsko, tada pateikti pasiūlymai buvo išgirsti ir buvo padaryti tam tikri koregavimai mokymo programose, atkreipiant dėmesį į didesnį mokinių motyvavimą.

„Deja, švietime, priešingai nei gamyboje, rezultatai pasimato ne taip greitai“, – pridūrė profesinio rengimo centro vadovas.

Tąsyk nutarta, kad Kėdainių profesinio rengimo centras turi orientuotis į maisto pramonę bei į kitas profesijas, tokias kaip suvirintojas, tekintojas, šaltkalvis, mat nemažoje dalyje įmonių šių specialybių darbuotojų trūksta.

„Šiuo metu rengiame techninius projektus gauti lėšų maisto pramonės techninei mokymo bazei atnaujinti. Naujame Europos Sąjungos finansavimo laikotarpyje yra numatyta profesinių mokyklų veiklos bazių modernizavimui skirti 20 mln. eurų, tad tikimės gauti paramą“, – sakė jis.

Susitikime dalyvavo ir savivaldybės administracijos vadovai.

Susitikime dalyvavo ir savivaldybės administracijos atstovai.

Šiuo metu centre mokosi apie 700 mokinių. Populiariausios profesijos – logisto ekspeditoriaus, tarptautinių pervežimų vairuotojų, statybininkų, suvirintojų.

Šios profesinės mokyklos mokiniai – dažni lankytojai ir Kėdainių verslo įmonėse. Štai į „Daumantai LT“ padažų ir pagardų fabriką nuolat atvyksta mokinių ekskursijos – jų metu teoriškai supažindinama su gamybos procesu. Gamykloje nuolat priimami ir praktikantai – kai kurie centro absolventai vėliau čia sėkmingai įsidarbina.

„Mokiniai puikiai paruošti, turi daug teorinių žinių. „Daumantai LT“ palaiko visas bendradarbiavimo iniciatyvas“, – sakė įmonės atstovė Jorūnė Liutkienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.