Ne paslaptis, kad Velykoms kiekviena šeimininkė primargina bent po kelis ar net keliolika kiaušinių, jų atsineša ir į svečius užsukę svečiai, tad gaunasi jų perteklius. Specialistai įspėja, kad virtus kiaušinius būtina suvartoti per tris dienas, o jei jie buvo laikomi ne šaldytuve, o ant stalo, ir dar greičiau.

Nors, pasak sveikatos specialistų, virti kiaušiniai yra puikus aukštos kokybės baltymų šaltinis, turintis nemažai sveikatai palankių vitaminų, mineralų, per dieną galima suvalgyti iki trijų kiaušinių. Reikia žinoti, kad nuo jų gali padidėti cholesterolio kiekis kraujyje ir tam tikrų sveikatos sutrikimų rizika. Virtus kiaušinius reikia laikyti šaldytuve, o jei laikome padėję ant stalo kaip puošmeną, jų geriau nevalgyti.

Specialistai įspėja jokiu būdu nelaikyti virtų kiaušinių iki Atvelykio, nes kiaušiniai pasens ir tikrai gali sukelti sveikatos problemų. Kiaušinius reikia suvalgyti per tris dienas nuo jų išvirimo, tad, jei jie buvo virti šeštadienį, reikia suvartoti iki antradienio, o jei virti penktadienį, suvartoti dar šiandien.

Jei kiaušinių dar liko, juos galima panaudoti įvairiems užkandžiams ar mišrainėms pasigaminti.

„Vienas iš būdų – paruošti gardžią ir pigią kiaušinių mišrainę. Tiesiog supjaustykite kietai virtus kiaušinius mažais gabalėliais ir sumaišykite juos su majonezu, garstyčiomis, kubeliais supjaustytais salierais, svogūnais ir prieskoniais, pavyzdžiui, druska bei pipirais. Šią mišrainę taip pat galima patiekti ant sumuštinių ar krekerių“, – pataria specialistai.

Taip pat galima kiaušinius įdaryti: tereikia išimti jų trynius, perpjovus per pusę: „Išimtus trynius sumaišykite su majonezu, garstyčiomis, šlakeliu acto ir prieskoniais, o po to mišinį sukrėskite į kiaušinių baltymus. Tokio užkandžio puikus garnyras – paprikos, šviežios žolelės ar traški šoninė. Be to, galite pasigaminti ir škotiškų kiaušinių: kietai virtus kiaušinius aplipdykite farše, apvoliokite džiūvėsėliuose ir kepkite, kol jie apskrus ir taps traškūs.“

Galima panaudoti ir pikantiškiems kepiniams

Dar vienas puikus būdas sunaudoti po Velykų likusius virtų kiaušinių likučius – panaudoti juos pigesniems, bet gardiems ir pikantiškiems kepiniams. Pavyzdžiui, greitai pagaminsite sluoksniuotos tešlos bandeles ir turėsite sotų užkandį.

„Pasigaminkite pikantiškų keksiukų ar bandelių, į jų tešlą įmaišydami kietai virtų kiaušinių, sūrio, žolelių ir prieskonių. Tokie pikantiški kepiniai puikiai tiks priešpiečiams, net pietums ar vakarienei, o mėgautis jais galima tiek karštais, tiek šaltais“, – rekomenduoja O. Suchočeva.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Asociatyvi nuotr.