Savaitgalį Kėdainių rajone siautėjo ugnis. Šeštadienį degė padangos, žolė ir suodžiai kamine, o sekmadienį liepsnos įsimetė į ūkinį pastatą su pirtimi.

Vakar vakare, apie 19 val. Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad Pernaravos sen. Pavinkšnių k. dega ūkinis pastatas. Ugniagesiams bevažiuojant į įvykio vietą, jau iš toliau buvo matyti dūmų stulpas, tad paprašyta papildomai išsiųsti dar vieną autocisterną vandeniui vežioti.

„Atvykus į gaisravietę, pastatas liepsnojo atvira liepsna. Buvo kreiptasi į ESO, kad atjungtų elektros tiekimą. Liepsnų apimtame pastate buvo pirtis (6×7 m dydžio, 1 aukšto, mūrinė, perdanga medinė, dengta spaliais (priepirčio – nedegia vata), stogas dengtas šiferiu). Prie pirties priblokuotas ūkinės paskirties pastatas 6×7 m dydžio, medinio karkaso, apkaltas lentomis, perdangos nebuvo, stogas dengtas šiferiu.

Liepsnas tramdė Kėdainių PGT, Josvainių, Rugėnų ir iš Ariogalos atvykę ugniagesiai, iš viso 10 žmonių. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežamas iš už 300 m esančio gamtinio vandens telkinio“, – įvykius gaisravietėje komentavo ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Nuostolių neišvengta

Nors ugniagesiai gaisravietėje plušėjo ne vieną valandą, ugnis padarė nuostolių.

„Medinė pastato dalis sudegė visiškai. Apdegė viduje buvę apie 5 m³ malkų, sudegė trimeris, žoliapjovė, dviračiai ir įvairūs namų apyvokos daiktai. Nudegė visas pastato stogas. Nudegė ir įlūžo pirties perdanga. Pirties patalpos aprūko ir buvo sulietos vandeniu. Tačiau išsaugotas ūkinis pastatas už 7 m nuo gaisro vietos.

Šįryt, apie 6 val. Rugėnų ugniagesiai dar kartą buvo nuvykę į gaisravietę, jog įsitikintų, ar nebeliko smilkstančių židinių. Dėl ko kilo gaisras, tiriama“, – teigė ugniagesių atstovė.

Ugniagesiams darbo buvo ir šeštadienį

Birželio 10-ąją, perpiet pranešta, kad Pelėdnagių sen., Vainiūnų k. dega žolė. Paaiškėjo, kad apie 80 arų plote degė ne vien žolė, bet ir padangos. Gaisrui užgesinti prireikė beveik dviejų valandų darbo.

Tos pačios dienos vakarą, prieš pat vidurnaktį, pagalbos prašėsi Krakių sen., Rukų k. gyventojai.  Rukų g. dviejų aukštų mūrinio namo kamine užsidegė suodžiai, baimintasi, kad ugnis neišplistų į stogo konstrukcijas. Atskubėjus ugniagesiams iš krosnies išimtos baigiančios sudegti malkos, jos lauke perlietos vandeniu. Pabudėta, kol suodžiai baigė smilkti. Name dūmų detektorius buvo įrengtas.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.