Esant permainingiems orams, vėjo gūsiai taip sustiprėja, kad virsta medžiai, lūžta šakos. Gyventojų prašoma pasisaugoti, nes gali nukentėti ir jie patys, ir jų turtas.

Pastarąsias dvi paras Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai gavo ne vieną iškvietimą dėl ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių.

„Ketvirtadienio pavakarę skubėta į Kėdainių sen., Tubių k., nes buvo pranešta, kad nuvirtę medžiai užtvėrė kelią. Kliūtis operatyviai pašalinta.

Penktadienio rytą pastebėta, kad vėjas ir vėl „pasidarbavo“ Kėdainių seniūnijoje, tik šįsyk Kėbonių kaime. Ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs medis buvo supjaustytas ir patrauktas, nušluota kelio danga“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Bus vėjuota

Pasak meteorologų, stiprių vėjo gūsių gali būti ir artimiausiomis dienomis, tad gyventojų prašoma laikytis atsargumo priemonių, vengti pasivaikščiojimų parkuose ir miškuose, miško kelių, nestatyti automobilių prie elektros linijų ar po medžiais, nes pučiant stipriam vėjui jie gali lūžti ir sužeisti žmones ar suniokoti automobilius.

Neretai smarkus vėjas išjudina ir įvairias konstrukcijas, plėšia namų stogus, todėl būkite atidūs vaikščiodami lauke, o jeigu nėra būtina išeiti, likite namuose. Kylant vėjui, būtina sandariai uždaryti duris, langus, stoglangius.

Jeigu turite galimybę, pasirūpinkite ir vienišais vyresnio amžiaus kaimynais, įspėkite juos apie gresiantį pavojų, o nelaimės atveju skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Parengta pagal Kauno PGV ir PAGD inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos