„Mes norime kurti“ – taip vadinasi devynias dienas trukusi programa, kurioje dalyvavo 3–14 metų vaikai iš Nociūnų, Beinaičių bei Saviečių. Užsiėmimų vadovė Daiva Makutienė džiaugėsi būriu šaunaus jaunimo, kurio susirinko daugiau nei tikėtasi – net 35 žmonės.  

Vaikai baigiamajame koncerte ir šoko, ir dainavo, ir demonstravo savo sukurtus darbelius. Visų nuotaika buvo puiki!

Vaikai baigiamajame koncerte ir šoko, ir dainavo, ir demonstravo savo sukurtus darbelius. Visų nuotaika buvo puiki!

„Vaikų buvo labai įvairaus amžiaus – stovykloje dalyvavo ir vos trejų metų sulaukęs Kostukas, kuris, mano džiaugsmui, buvo labai klusnus ir geras vaikas“, – šypsojosi vadovė D. Makutienė.
Ne tik šėlo, bet ir mokėsi
Tradicinė, kūrybinė, meninė stovykla vyko jau šeštąjį kartą. „Džiugu, kad vaikų kasmet susirenka vis daugiau – nors projektas buvo rašomas tik 25 vaikams, šiais metais jų sulaukėme net 35. Nė vienam nepasakiau, kad jo nepriimsime. Džiaugiuosi visais norėjusiais pas mane ateiti vaikais, kurie yra imlūs, žingeidūs“, – sakė D. Makutienė.
Šiųmetė stovykla buvo išties kūrybinga ir turininga: visas devynias dienas jaunimas ne tik leido turiningai ir prasmingai, bet ir ruošėsi stovyklos uždarymo koncertinei programai „Mes linksmuoliai ir išdykę“, kurią rodė Nociūnų bendruomenei.
„Per visas 9 dienas buvo nuveikta daug įdomių dalykų: vaikams labai patiko piešimas fraktaliniu būdu, kuomet užsimerkus reikia nusipiešti linijas, vaizdinį, o po to, išsirinkus 12 spalvų, tas vietas nuspalvinti ir taip išgauti tam tikrą piešinį. Vaikai marmuro dažais spalvino akmenėlius bei medines lenteles, taip pat vyko užsiėmimai su spalvotu smėliu. Labai džiaugiuosi visų kūrybiškumu – jiems pavyko padaryti labai gražių darbelių!“ – sakė D. Makutienė.
Pramoga – bulvių kepimas ant laužo

Stovyklos vadovė D. Makutienė džiaugėsi, kad kasmet vaikų, norinčių vasarą praleisti įdomiai ir turiningai, tik daugėja.

Stovyklos vadovė D. Makutienė džiaugėsi, kad kasmet vaikų, norinčių vasarą praleisti įdomiai ir turiningai, tik daugėja.

Šiais metais stovyklos dalyviai taip pat turėjo galimybę sudalyvauti Nociūnų muilyčios edukacinėje programoje – vaikai pasigamino po muiliuką, kuriame buvo įdėtas kelių eismo ženklas.
Dar vienas nemažai įspūdžių vaikams palikęs užsiėmimas – bulvių kepimas lauže.
„Labai daug vaikų sunkiai įsivaizdavo, kaip tai daryti, tačiau išsikepę tas bulvytes labai skaniai valgėme su sviestu, su žemaičių kastiniu. Galiausiai visi pynėme draugystės vainiką – jį pavyko padaryti labai didelį ir labai gražų“, – šiųmetės stovyklos veiklas pristatė jos vadovė.
Tiesa, vienai vadovei dirbti su tokiu būriu smalsių vaikų būtų buvę sudėtinga, tad D. Makutienei talkino šaunios savanorės – Vytautė Makutytė, Reda Joneikaitė, kurios savanoriauja jau ne vienerius metus.
Talkino savanoriai
„Taip pat dėkoju naujai savanorei Germantei Stankevičiūtei, kuri labai gražiai dirbo su savo komanda. Taip pat nuoširdžiai dėkoju ir Nociūnų bibliotekos bibliotekininkei Marytei Jonavičienei, kuri talkina kiekvienais metais. Jos dėka stovyklos dalyviai plačiau susipažino su lietuvių kalba – vaikai mokėsi raiškiai skaityti, kūrė pasakėles, skaitė dainuodami“, – pasakojo D. Makutienė.
„Ši stovykla vaikams buvo išties įdomi. Atsakinėdami į įvairius klausimus, darydami kūrybines užduotis lavinome vaikų lietuvių kalbos žinias, kurios, deja, šiuo metu nėra itin geros. Nemažą dalį jaunimo laiko pasiglemžia kompiuteriai. Tikiu, kad po šių užsiėmimų vaikai pagilino savo lietuvių kalbos žinias, pamatė, kokia graži gimtoji kalba“, – šypsojosi bibliotekininkė M. Jonavičienė.

Panašios naujienos