Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkė Natalija Gaurilčikienė, ne vienerius metus kasdien akylai stebinti ir registruojanti orus, apie šiųmetę vasarą kalba gana paprastai: „Kol kas ji be didelių išskirtinumų, ganėtinai rami.“

Pasak N. Gaurilčikienės, šiųmetė vasara kol kas staigmenų nepateikė.

Pasak N. Gaurilčikienės, šiųmetė vasara kol kas staigmenų nepateikė.

Meteorologų teigimu, šįmet vasaros orai labai artimi vidutiniams. „Vidurio Lietuvoje vasarą gyvenome gana ramiai. Jokių baisių reiškinių neturėjome. Kai kur siautė smarkios vėtros, plovė liūtys, net krito kruša, o Kėdainių rajone viso to išvengėme.
Iš vidutinių normų iškrito tik birželis. Jo vidutinė temperatūra buvo 1,8 laipsnio didesnė už daugiametę vidutinę. Paprastai birželio mėnesio vidutinė temperatūra siekia 15,8 laipsnio, o šįmet kilo aukščiau – iki 17,6 laipsnio“, – vasaros ypatumus vardijo N. Gaurilčikienė. Jos pastebėjimu, ir kritulių pirmąjį vasaros mėnesį buvo trečdaliu mažiau negu paprastai.
Iki šiol karščiausia vasaros diena fiksuota birželio 26-oji. Tadien termometro stulpelis kilo iki 31,9 laipsnių. O šalčiausia vasaros diena buvo gera savaitė iki karštosios – birželio 10–ąją meteorologai pastebėjo termometro stulpelį pakilus iki 3,9 laipsnių.
Liepos mėnesio orai artimi daugiamečiams. „Likus savaitei iki mėnesio pabaigos fikuosuojame niekuo neišsiskiriančią statistiką. Vidutinė liepos temperatūra siekia 17,5 laipsnius, šįmet trijų dekadų temperatūra vos viena dešimtąja dalimi didesnė už daugiametę – 17,6 laipsnio. Nors daugeliui atrodo, kad gana dažnai lyja, tačiau kritulių vidurkio dar nepasiekėme. Vidurkį fiksuojame 86 milimetrus, o iki šiol yra iškritę 83 milimetrai“, – sakė hidrometeorologinės stoties viršininkė.
Peržvelgusi daugiamečių įrašų pastabų žurnalą N. Gaurilčikienė rado, jog karščiausios vasaros dienos Dotnuvoje fiksuotos jau senokai: 2009 metų rugpjūčio pirmoje dekadoje termometro stulpelis kilo iki 35,7 laipsnių, o 1992 metų rugpjūčio pradžioje iki 35,5 laipsnių.
„Tad ir šįmet dar visko galime sulaukti. Kol kas kolegos sako, kad Lietuvoje rugpjūtis gali būti truputį lietingas ir ne itin karštas. Tikimasi 20–26 laipsnių temperatūros. Tačiau prognozės tam ir yra, kad keistųsi. Virš Rusijos šiuo metu stovi stiprus anticiklonas, atnešęs didelius karščius. Jei jis pasisuks ir atslinks į mūsų pusę, tai galime sulaukti ir nemažos šilumos“, – sakė N. Gaurilčikienė.
Po gana vėsios ir lietingos liepos trečiosios savaitės sinoptikai žada gana nebogą paskutiniąją liepos savaitę: naktimis sulauksime 14–19, dienomis 24–28 laipsnių šilumos.

Panašios naujienos