Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji, kada gyventojai ir įstaigos privalo iškelti Lietuvos valstybinę vėliavą. Lietuvos Respublikos Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo 5 straipsnio 2 punkte nurodyta, kad valstybės švenčių dienomis – vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant pastatų privaloma iškelti 7 valandą ryto ir nuimama 22 valandą vakaro.
Taip pat primenama, kad vėliava turi būti švari, tvarkinga, nesuplyšusi, nenublukusi ir atitikti oficialų spalvų etaloną.
Valstybės vėliava keliama ir kitomis – atmintinomis dienomis:
sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;
sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;
vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;
kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;
gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;
gegužės 9-ąją – Europos dieną;
birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu);
birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);
liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;
rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;
rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;
rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido atminimo dieną (su gedulo ženklu);
spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;
lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;
lapkričio 23-iąją – Lietuvos kariuomenės dieną.
Už Vėliavos įstatymo reikalavimų nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta administracinė atsakomybė – nuo 10 iki 16 eurų bauda (toks nusižengimas, padarytas pakartotinai – bauda iki 30 eurų). Atsakomybė už vėliavos neiškėlimą arba netinkamą jos naudojimą gali atsirasti gyvenamųjų namų savininkams arba pareigūnams, organizuojantiems namų eksploatavimą bei valstybinės valdžios įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams.
Valstybės vėliavos iškėlimas valstybės švenčių dienomis – tai ne tik pareiga, bet būdas parodyti pagarbą savo valstybei, jos istorijai ir vertybėms. Laikydamiesi nustatytų taisyklių, užtikriname, kad šios tradicijos yra tęsiamos, o valstybiniai simboliai gerbiami tinkamai. Tuo pačiu skatiname tautinį pasididžiavimą ir perduodame šias vertybes ateities kartoms.
Kėdainių r. savivaldybės inf.