Paskutinį Advento sekmadienį, tyliai tyliai aidint angelų žingsnių aidui Kėdainių švento Jurgio parapija sulaukė stebuklo – vėl išgirdo savosios bažnyčios varpą.

Startą varpo skambėjimui davė rajono meras S. Grinkevičius ir kunigas A. Stanevičius.

Startą varpo skambėjimui davė rajono meras S. Grinkevičius ir kunigas A. Stanevičius.

Mintis sugrąžinti Šv. Jurgio bažnyčiai balsą tarp parapijiečių sklandė kelerius metus. Rimčiau apie tai prabilta po paskutiniųjų Velykų, o birželio mėnesį parapijiečiai pradėjo aukų rinkimo akciją. „Visi drauge nutarėme, kad bažnyčia vėl balsu turi kvieti į maldą. Du senieji suskilę varpai laukia savojo antrojo atgimimo. Galbūt kažkas imsis iniciatyvos juos perlydyti ir prikels gyvenimui. Būtų tiesiog fantastiška bažnyčioje turėti tris varpus, tačiau šiandien džiaugiamės ir vienu. Mes išpildėme savo svajonę ir artėjant Kalėdoms sulaukėme tikro stebuklo – varpas skamba“, – šypsodamasis ir džiaugdamasis sakė Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Artūras Stanevičius.

Pirmojo varpo dūžio Šventos mišios tapo gražia parapijiečiams ir jų bičiuliams.

Pirmojo varpo dūžio Šventos mišios tapo gražia parapijiečiams ir jų bičiuliams.

Kunigas viliasi, kad Šv. Jurgio bažnyčioje varpas skambės ne tik kviesdamas į maldos namus melstis, bet ir kiekvieną vidurdienį, kaip pakvietė popiežius Pranciškus. Jo manymu, kiekvieną vidurdienį varpai turėtų kviesti maldai „Viešpaties angelas“.

Pirmojo varpo dūžio šventėje dalyvavęs rajono meras Saulius Grinkevičius su pasididžiavimu kalbėjo apie kėdainiečius, kurie ėmėsi iniciatyvos grąžinti bažnyčiai balsą ir tą tikslą pasiekė: „Smagu, kad šiandien galim pasidžiaugti tokia gražia proga – išgirsti pirmuosius Švento Jurgio bažnyčios naujojo varpo dūžius. Labai džiugina žinia, kad varpas į bažnyčią atkeliavo ir užėmė jam skirtą vietą parapijiečių dėka. Tikiu, kad šis varpas netylės, o nuolat primins apie save.“

Kunigas A. Stanevičius tiki, kad bažnyčios varpas netylės - ne tik kvies į maldos namus, bet ir skambės kiekvieną vidurdienį kviesdamas maldai.

Kunigas A. Stanevičius tiki, kad bažnyčios varpas netylės – ne tik kvies į maldos namus, bet ir skambės kiekvieną vidurdienį kviesdamas maldai.

Kartu su parapijiečiais varpo dūžių išgirsti atvykęs bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas sakė, jog negali nepadėti gražioms iniciatyvoms: „Mūsų įmonės darbuotojai padėjo varpą pakelti į jam skirtą vietą. Mes nuolat padedame šiai parapijai, nes esame jos kaimynai. Matome, kad klebonas stengiasi dėl Kėdainių ir parapijiečių. Puikiai žinome, kad vienas lauke ne karys, tad lieka visiem,s drauge susitelkus daryti kilnius darbus.“

Naujasis varpas pirmaisiais dūžiais kėdainiečius pakvietė Šventų Mišių aukai. Po jos parapijiečiai neskubėjo skirstytis namo, o džiaugėsi svarbia diena, sveikino vieni kitus su artėjančiomis šventėmis.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.