Varpą į jo nuolatinę vietą padėjo įkelti iš Jonavos atvykę specialistai ir bendrovės „Lifosa“ darbuotojai.

Varpą į jo nuolatinę vietą padėjo įkelti iš Jonavos atvykę specialistai ir bendrovės „Lifosa“ darbuotojai.

„Naująjį varpą pagaliau įkėlėme į varpinę. Jis užėmė trečiąjį varpinės langą. Kiruose dviejuose languose gyvena senieji suskilę ir nebenaudojami varpai. Dabar laukiame iš Lenkijos atvykstančių specialistų, kad jie varpą sutvirtintų ir paleistų naudojimui. Pirmą kartą oficialiai jis suskambės paskutinįjį Advento sekmadienį, gruodžio 20-ąją“, – geromis naujienomis džiaugėsi Šv. Jurgio parapijos klebonas Artūras Stanevičius.

„Mūsų bažnyčia pritilusi gyveno kelerius pastaruosius metus. Nieko nėra liūdniau, kaip palikti bažnyčią be varpų gaudesio. Juk jie parapijiečius kviečia į maldą. Bažnyčia neturi būti tyli, ji turi garsiai skelbti savo tiesas“, – sakė kunigas Artūras Stanevičius.

Ši įspūdinga gotikinė bažnyčia – ne tik pirmasis mūrinis pastatas Kėdainiuose, bet ir viena seniausių bažnyčių visoje šalyje. Tad parapijiečiai pagal išgales rūpinasi jos puoselėjimu.

„Bažnyčia, atlaikiusi visas negandas, veikia ir šiandien, kviesdama užeiti ir patirti Viešpaties artumo teikiamą ramybę bei paguodą. Deja, praėjęs laikas paliko ir nemažai žaizdų bažnyčios pastatui.

Viena tokių žaizdų – tai suskilę varpai. Šie varpai – brangi bažnyčios ir jos istorijos dalis, tačiau jie jau neskamba.

Labai džiaugiuosi, kad parapijiečiai susivienijo ir nutarė surinkti lėšų varpų gamybai. Varpo liejimo užsakymą mielai priėmė senas varpų liejimo tradicijas turinčios brolių Kruševskių liejyklos Lenkijoje specialistai. Jie padarė projektą, parengė varpo formą ir pagaliau mus pradžiugino nauju varpu. Jis papuoštas Šventojo Jurgio atvaizdu, ant jo parašytas daugelį varpų puošiantis užrašas: „Gyvuosius šaukiu, mirusius apverkiu, žaibus tramdau“, – geromis naujienomis dalijosi kunigas A. Stanevičius.

Naujasis varpas sveria per 500 kilogramų. Jo atkeliavimas į bažnyčią tapo didele švente. „Esame dėkingi visiems, kas aukojo ir suprato mūsų norą gyventi ne tyloje. Kviečiame kėdainiečius pasidžiaugti mūsų gera žinia“, – sakė kunigas A. Stanevičius, nepamiršdamas sukalbėti maldų už geradarius.

[tribulant_slideshow gallery_id=”142″]

Panašios naujienos