Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje norintys registruoti santuoką, pasikeisti vardą, pavardę, ar gauti oficialų išrašą, už šias paslaugas atsiskaityti nuo šiol gali ir banko kortele. Savivaldybei išsinuomavus banko kortelių skaitytuvą, tai leidžia žmonėms sutaupyti nemažai laiko.

Apsilankymas valstybinėse institucijose neretai asocijuojasi ne tik su ilgu laukimu, bet ir vaikščiojimu į banką, ar prekybos centro terminalą sumokėti valstybės rinkliavos.

Pavyzdžiui, norint sudaryti santuoką, reikia sumokėti 20 eurų valstybės nustatytą mokestį. Iki šiol Kėdainių rajono Civilinės metrikacijos skyriuje būsimus jaunavedžius siųsdavo į prekybos centrą ar  loterijos terminalą. Ten sumokėję mokestį, jie turėdavo grįžti atgal ir pateikti įmoką patvirtinantį kvitą.

Ten pat keliaudavo ir visi kiti interesantai, naujagimius registruojantys tėvai, norintys gauti oficialų išrašą apie sudarytą santuoką, pasikeisti vardą, pavardę ar tautybę. Tai, jog civilinės metrikacijos skyrius negalėjo priimti įmokų, žmonės kėlė nemažai nepatogumų. O jie – pakankamai lengvai išsprendžiami, naudojant mokėjimų kortelių terminalą.

Nuo šių metų pradžios toks įrenginys, leidžiantis greitai ir patogiai čia pat, vietoje mokėjimo kortele sumokėti valstybinę rinkliavą, veikia ir Kėdainių civilinės metrikacijos skyriuje. Rajono savivaldybė sudarė sutartį su banku „SEB“, kuriai kortelių terminalas išnuomotas iki 2021 metų pradžios.

Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos pasakojo, kad galimybė čia pat sumokėti rinkliavą, naudojasi didžioji dalis, apie du trečdaliai interesantų. O tie, kurie mokėjimo kortelių neturi, gali kaip ir anksčiau – sumokėti grynaisiais prekybos centro kasose, loterijos terminale ir atnešti tai įrodantį kvitą.

Valstybės rinkliavos dydžiai

Santuokos įregistravimas – 20 Eur;

Bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka ar užsienio valstybėje įregistruotos santuokos įtraukimas į apskaitą – 6 Eur;

Civilinės būklės aktų įrašų atkūrimas, papildymas, pakeitimas ir ištaisymas, išskyrus vardo, pavardės ar tautybės pakeitimą – 4,9 Eur;

Vardo, pavardės ar tautybės pakeitimas – 12 Eur;

Pakartotinio civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimo išdavimas – 2,6 Eur;

Užsienio valstybėje įregistruoto gimimo įtraukimas į apskaitą – 6 Eur;

Santuokos nutraukimo įregistravimas – 6 Eur;

Pažymos apie šeiminę padėtį, kai santuoka registruojama užsienio valstybėje, išdavimas – 6 Eur;

Užsienio valstybėje įregistruoto santuokos nutraukimo įtraukimas į apskaitą – 6 Eur;

Santuokos įregistravimas savivaldybių tarybų nustatytose reprezentacinėse vietose arba norinčiųjų susituokti pasirinktose vietose – 60 Eur;

Civilinės būklės akto įrašo nuorašo ar civilinės būklės akto įrašo kopijos išdavimas – 2,9 Eur.

Panašios naujienos