Praėjusį penktadienį Vilniuje, Gedimino prospekte, keturioms valandoms kartu su šimtais kitų akinamai baltai pasipuošusių ir iškilmingai puotauti pasiryžusių žmonių du staliukus įsirengė ir „Daumantų“ pagardų gamintojai.

SAMSUNG CSC

Visi renginio svečiai pasipuošė akinamo baltumo drabužiais.

Daugybės taisyklių, reikalavimų ir apribojimų apgaubta „Vakarienė baltai“ („Dîner en Blanc“) vėlų vakarą iš Kėdainių į Vilnių išviliojo tris koleges Akvilę Neimontaitę, Kristiną Klevinskytę ir Jorūnę Liutkienę. Vilniuje prie jų prisijungė integruotos komunikacijos specialistas Tomas Kirša.

Į elegantiškos vakarienės krepšį galima įsidėti ne daugiau kaip vieną butelį vyno ir patiems pasiruošti šventinių valgių. Iki pat vakarienės pradžios jos vieta buvo laikoma paslaptyje.

„Tik valandą iki renginio pradžios nurodytoje vietoje Vilniuje įsėdus į autobusą buvo paskelbta, kad vykstame į Gedimino prospektą, kur lygiai 19 valandą buvo sustabdytas eismas ir 1 200 dalyvių per 10 minučių Gedimino prospekte tarp Odminių ir Totorių gatvių susistatė savo atsineštas sulankstomas kėdes bei staliukus, kuriuos uždengė baltomis staltiesėmis. Juos papuošėme žvakėmis ir gėlėmis. Sumosavus servetėlėmis puota prasidėjo. Nuo pat jos pradžios gerą nuotaiką svečiams kūrė specialiai į renginį atvykęs didžėjus iš Paryžiaus DJ Charles Denner do Brazil. Prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro įrengtoje scenoje gyvos muzikos koncertą surengė Girmantė Vaitkutė bei saksofonininko Kęstučio Vaiginio ir gitaros virtuozo iš Niujorko Hernan Romero duetas. Sutemus pikniko dalyviai Gedimino prospekte šoko ir linksminosi iki pat 23 valandos, vėliau tie, kurie dar liko mieste bendravo iki paryčių“, – įspūdžiais dalijosi Jorūnė Liutkienė.

SAMSUNG CSC

„Vakarienė baltai“ šįkart vyko Gedimino prospekte.

„Esame iš inovatyvios įmonės ir sekame visas originalias ir ypač su maistu susijusias naujienas, todėl toks kvietimas į elegantišką, išskirtinę, kulinarinę puotą pasirodė mums labai viliojantis. Fantastiška nuotaika ten būnant pagauna akimirksniu. Turbūt paveikia tai, kad tu planuoji, galvoji, ruošiesi ir, svarbiausia, yra tas slaptumo elementas: iki pat puotos pradžios tu nežinai, kurgi teks pasiruošti savo staliuką. Man asmeniškai įspūdinga buvo tai, kad sėdi gatvėje, aplink verda miestietiškas gyvenimas, bet, atrodo, kad nei matai, nei girdi, kas vyksta ant šaligatvio, nors ten veikia kavinės, parduotuvės, eina žmonės, tačiau tu esi toje baltoje jūroje su žmonėmis, su kuriais nori būti, skamba nepakartojama muzika. Visi aplink susipažįsta, bendrauja, pasakoja istorijas, kalbasi, dalijasi maistu, keičiasi skoniais. Net ir tyliai sėdėdamas toje jaukioje aplinkoje, tarp baltų žmonių, tu gali galvoti tiktai apie gerus ir gražius dalykus“, − įspūdžius pasakojo J. Liutkienė.

„Mane nustebino, kad kiekvienas puotos dalyvis labai išskirtinis, išskirtinai originaliai pasipuošęs, o ir amžius labai įvairus nuo labai jaunų (nepilnamečiai dalyvauti puotoje negali) iki solidžių ir brandžių žmonių“, − sakė Kristina Klevinskytė.

SAMSUNG CSC

Tomas koleges vaišino kumpio suktinukais su melionais.

Prancūzijoje gimusio renginio kodas – balta spalva ir draugystė. Nors visų trijų moterų spintose balta spalva nekaraliauja, tačiau rasti tinkamų drabužių pavyko.

„Vakarienei baltai“ jos pasiruošė lengvų užkandžių: sodraus skonio svogūnų džemo, aštrios uogienės, silkės su apelsinais ir įvairių užtepėlių. Kolega Tomas moteris vaišino paties ruoštais Serano kumpio suktinukais su melionu bei ispaniškos dešros vėrinukais su kriaušėmis. Kompanija užkandžius pasigardino Algio Kairio naujuoju padažu su daržovių gabaliukais.

Iki pat dūzgių bare „Biblioteka“ Gedimino prospekte skambėjo muzika ir buvo taip šilta, kad net neprireikė megztinių.

SAMSUNG CSC

Išskirtiniame renginyje – skoningos vaišės

Pirmą kartą baltą vakarienę prieš 26 metus suorganizavo paryžietis Francois Pasquier. Daug metų praleidęs užsienyje, jis tiesiog norėjo vėl pasimatyti su senais gerais draugais, bet supratęs, kad jų labai daug ir ne bet kur visi galės sutilpti, jis pasikvietė juos į pikniką Bulonės miške. Kad vieni kitus geriau pamatytų – paprašė apsirengti baltai, o su savimi atsinešti ir vaišių. Nuo to laiko šio vakaro idėja tapo labai populiari tarp paryžiečių. Jo metu šimtai baltai pasipuošusių porų gražiausioje miesto vietoje bendrauja ir mėgaujasi gurmanišku maistu bei gyva muzika. Šiais metais Paryžiuje į Karališkųjų rūmų sodą suplūdo net 10 000 žmonių. Originalus piknikas greitai išpopuliarėjo ir visame pasaulyje: nuo Paryžiaus iki Niujorko, nuo Los Andželo iki Singapūro. „Vakarienė baltai“ rengiama daugiau nei 40 skirtingų pasaulio miestų.

Vilnius tik prieš metus tapo devintuoju Europos miestu, kuriame vyko baltoji vakarienė. Pirmoji buvo surengta Rotušės aikštėje. Joje dalyvavo 600 žmonių.