Net dvi dienas lopšelio-darželio „Vaikystė“ teritorijoje skambėjo linksma muzika, su auklėtojomis bei mokytojomis smagiai šėliojo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai, bro­liai, sesės, net močiutės ir seneliai. Visus suvienijo tradicinė “Šeimos šventė”.

„Mūsų bendruomenė – nemaža, vien ugdytinių – per 200. Kiek­vienas jų turi savo šeimą, o mes visi sudarome bendrą „Vaikystės“ šeimą ir norime ją stiprinti.

Iš šono žiūrint atrodo, kad mes tik linksminamės, bet už žaidimų slypi kur kas gilesnė esmė. Manyti, kad darželis yra skirtas tik pasiruošti mokyklai – per siauras požiūris. Darželyje vaikas įgyja tokių įgūdžių, kurie jam pravers gyvenime, pavyzdžiui, išmoksta dalintis, būti kolektyve, gerbti kitą. Viskas prasideda nuo žaislų ir žaidimų, bet už to yra didžiulė atsakomybė: – ką sudėsime į vaiką dabar, tą jis nešis į gyvenimą“, – sako „Vaikystės“ direktorė N. Vaicekauskienė.

Vaikai noriai ir piešė kartu su tėvais, ir iš raidžių žodžius dėliojo. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Įstaigos vadovė džiaugėsi turinti labai stiprų, kompetentingą ir nuolat besimokantį kolektyvą, kuris stengiasi palaikyti glaudų ryšį su ugdytinių tėvais. Neseniai įkurta Tėvelių akademija, prasidės jiems skirti mokymai. Tėvai taip pat bus kviečiami į atviras veiklas stebėti STEAM laboratorijoje vaikų vykdomus eksperimentus. Jei rengiamos talkos ar kokie renginiai, tėveliai irgi nepaliekami nuošaly.

„Šeimos vaidmuo vaiko gyvenime yra labai svarbus. Tokiame ritme, kokiame dabar visi gyvename, svarbu susidėlioti prioritetus“, – teigia lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė N. Vaicekauskienė.

„Džiaugiamės, kad tėvai aktyviai dalyvauja vaikų ugdymo procese, domisi, kaip sekasi jų mažiesiems. Ir tai, kad jie rado laiko atvykti į šiandieninę šventę pabūti su savo vaikais, irgi parodo jų tarpusavio bei mūsų visų ryšį. Pažiūrėkite, kaip gražiai visi bendrauja, kiek emocijų – vaikams tai labai svarbu“, – įsitikinusi darželio direktorė.

Vis aktyvesni tėčiai

„Vaikystėje“ vykusioje šventėje teko sutikti gana daug tėčių. Įstaigos darbuotojai sako irgi pastebėję, kad renginiuose, talkose ir tėvų susirinkimuose dalyvauja vis daugiau vyrų. Jie nevengia ir rytais atvesti vaiko į darželį, o vakare iš jo pasiimti.

Ir šį kartą tėčiai labai aktyviai, kaip ir mamos, dalyvavo visose veiklose – sportavo, piešė, net ir klounų atributika puošėsi, kad tik vaikams būtų linksmiau.

„Labai geri įspūdžiai. Ir vaikams smagu, ir mums gera pabūti su vaikais, prisiminti tuos vaikystės žaidimus. Labai laukiam tokių švenčių, ypač po visų pandemijų. Šiandien artimiau visi susipažinome, smagu“, – sakė kartu su dukra Kamile šventėje dalyvavęs tėtis Vytautas.

Tėvai ir vaikai taip pat pakeliavo po muzikos bei cirko pasaulį.

„Mums linksma pabūti su tėveliais, kartu pažaisti. Labai patiko dėlioti korteles su raidėmis ir su kamuoliukais žaisti. Mes ir namie sportuojame, einame į renginius arba pasivaikščioti“, – apie artimą ryšį su tėvais kalbėjo Kajus.

„Tai mums pirmoji šeimų šventė. Labai smagu, žaidėme lakrosą, dabar eisime į cirką, išbandysime visas veiklas. Labai gerai vertinu tokią darželio iniciatyvą – suburti šeimas, nes vaikai įdomiai praleidžia laiką su tėveliais, tėvai vieni su kitais susipažįsta, juk per karantiną išvis retai pasimatydavome, o šiandien sutikome tėvų, kurių nė nebuvome matę. Esame labai patenkinti tuo, kas vyksta šiame darželyje“, – kalbėjo mama Laura.

„Šioje šventėje smagu ir vaikams, ir suaugusiesiems. Visi kartu piešėme, dėliojome žodžius iš atskirų raidžių, sportavome – labai patiko. Mūsų jau antras vaikas pradėjo lankyti šią įstaigą, todėl tokia šeimos šventė mums ne pirmoji. Stengiamės dalyvauti ir kituose renginiuose, nes kiekvienas jų palieka daugiau ar mažiau įspūdžių, vaikai to ilgai nepamiršta. Ir namuose, nors yra visokių darbų ir reikalų, skiriame laiko bendravimui su vaikais, nes tai yra svarbu.

Daug džiaugsmingų emocijų kilo ir žaidžiant lakrosą.

Manau, kad tėvų ir įstaigos darbuotojų bendradarbiavimas yra būtinas. Negali atvesti vaiko į darželį ir manyti, kad tik auklėtojai ar mokytojai turi ugdyti vaiką, prie to turi prisidėti ir tėvai“, – įsitikinusi mama Lina.

Šiai minčiai antrina ir lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Neringa Vaicekauskienė.

„Aš manau, ir tyrimai tą patį rodo, kad vaiko pasiekimai yra daug geresni, kai ugdymo veikloje dalyvauja ir tėvai. Mes apie vaiką žinome vienokių dalykų, tėveliai – kitokių, jei pasidaliname šia informacija, tai tik į naudą vaikui“, – sako įstaigos vadovė.

Bendravimas su vaikais turi būti savalaikis

„Šeimos vaidmuo vaiko gyvenime yra labai svarbus. Tokiame ritme, kokiame dabar visi gyvename, svarbu susidėlioti prioritetus. Suprantu, kad kai kurie tėvai nori daryti karjerą, atsiranda visokių kitų reikalų, bet reikia rasti laiko ir bendravimui su vaikais. Negali juk vaikui pasakyti, tu dabar neauk, nes noriu daryti karjerą, neturiu tau laiko. Bet vaikai juk nenustos augti ir, jei mes praleisime tą laiką, jo nebesugrąžinsime. O tokio amžiaus vaikai yra labai imlūs. Jie kaip maži augaliukai, kuriais reikia rūpintis.

Jei vaikui sakai, kad jis turi būti mandagus, sąžiningas, turi ir pats toks būti, nes vaikai viską kopijuoja ir pirmiausia mokosi iš savo šeimos. Reikia įdėti daug pastangų, aišku, gal dabar ir sunku, bet lengviau bus ateity. Rezultatai bus matomi vėliau“, – teigia lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė N. Vaicekauskienė.