Šiandien Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad Kėdainių rajone, Saviečiuose du savo vaikus prieš beveik septynerius metus nužudęs vyras toliau bus gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Į laisvę jis nepaleidžiamas, mat sesuo atsisakė priimti jį gyventi pas save.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs pareiškėjų skundus apeliacine tvarka, nusprendė panaikinti pirmos instancijos teismo nutartį, kuria stacionarinis stebėjimas bendro stebėjimo sąlygomis A. B. pakeistas ambulatoriniu stebėjimu pirminės psichikos sveikatos priežiūros centre.

Teismas pažymėjo, kad priverčiamoji medicinos priemonė – stacionarinis stebėjimas griežto, sustiprinto ir bendro stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrijos ligoninėje A. B. buvo taikoma ilgiau kaip 6 metus.

Per tą laiką stebėjimo sąlygos asmeniui buvo periodiškai švelninamos – kito nuo griežčiausio stebėjimo iki lengviausio.

Tai, teismo įsitikinimu, leidžia manyti, kad priverstinis gydymas ligoninėje turėjo įtakos ne tik asmens psichikos sveikatos pagerėjimui, bet ir socialinio pavojingumo sumažėjimui.

Tačiau, apygardos teismo vertinimu, ambulatorinis stebėjimas pirminės psichikos sveikatos priežiūros centre A. B. galėtų būti taikomas tik tuo atveju, jei jo artimas šeimos narys sutiktų A. B. prižiūrėti bei užtikrintų jo elgesio kontrolę, kad nedidėtų socialinis pavojingumas. Tačiau, sesuo atsisakė priimti šį asmenį gyventi kartu.

Nesant tinkamų A. B. gyvenimo ir priežiūros pagal gyvenamąją vietą sąlygų, teismas nusprendė, kad priverstinis gydymas ambulatorinio stebėjimo sąlygomis A. B. kol kas yra negalimas, todėl pratęsė A. B. gydymo bendro stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrijos ligoninėje taikymą.

Panevėžio apygardos teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

Parengta pagal Panevėžio apygardos teismo inf.