Josvainių seniūnijoje, Kunionių kaime įsikūrusiame socializacijos centre vėl neramumai. Vonioje rasta padegta antklodė. Laimei, ugnis neišplito. Liepsnas numalšino darbuotojai.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad apie įvykį Kunioniuose ugniagesiams gelbėtojams pranešta liepos 8 d. 15 val. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs asmuo teigė, kad virš vaikų socializacijos centro mato dūmus. Buvo girdėti ir veikianti priešgaisrinė signalizacija. Į pranešimą reaguota nedelsiant, kadangi įstaigoje yra apgyvendinti nepilnamečiai.

Atvykus į socializacijos centrą paaiškėjo, kad vonios kambaryje buvo padegta antklodė. Ją dviem gesintuvais užgesino patys darbuotojai dar iki ugniagesių atvykimo. Kadangi ugnis nespėjo išplisti, patalpoms didelės žalos nepadaryta, žmonės irgi nenukentėjo.

Panašių incidentų jau būta

Specialiosios tarnybos į Kunionių kaime įsikūrusį vaikų socializacijos centrą skubėjo ir birželio 15-osios vakarą. Tuomet irgi maištavo įstaigoje gyvenančios paauglės – jos buvo užsirakinusios vienoje iš patalpų ir bandė žalotis, taip pat duše buvo padegti rankšluosčiai ir popieriai. Tąsyk ugnis nuslopinta, o dvi nesunkiai susižalojusios 14 ir 17 metų merginos išvežtos į gydymo įstaigą.

Gegužės 24-osios vakarą viena iš paauglių buvo įsilipusi į medį, maždaug 7 m aukštį ir nenorėjo nulipti. Baimintasi, kad mergina gali iškristi iš medžio arba pasielgti neprognozuojamai, todėl darbuotojai paprašė specialiųjų tarnybų pagalbos. Nelaimės buvo išvengta – paauglė po kurio laiko pati išlipo iš medžio, ji nesusižalojo. Merginai buvo teikiama specializuota pagalba.

Priminsime, kad šiame socializacijos centre yra apgyvendinamos sudėtingo elgesio nepilnametės, kurioms yra paskirta vidutinės  priežiūros priemonė.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

„Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.