Prieš savaitę grįždamas iš viešnagės pajūryje devynmetis Jonas sprendė klausimą, kur dėti išaugtą dviratuką. Pasikalbėjęs su mama ir tėčiu, Jonas nutarė, kad geriausia būtų dviratuką atiduoti vaikų namuose „Saulutė“ gyvenančiam klasės draugui Lukui.

Jonas (dešinėje) savo išaugtą dviratuką dovanojo klasės draugui Lukui. Tam pritarė ir devynmečio sesuo Smiltė.

Jonas (dešinėje) savo išaugtą dviratuką dovanojo klasės draugui Lukui. Tam pritarė ir devynmečio sesuo Smiltė.

Taip šią savaitę „Saulutė“ dovanų gavo pirmąjį dviratuką. „Man tikrai nereikia to mažo dviratuko. Tikrai negaila jį dovanoti draugui. Mama sakė, kad visi vaikai turi džiaugtis vaikyste. Man su dviračiu važinėtis patinka, tad galvoju, kad ir draugas dabar galės kitaip leisti dienas. Truputį gaila, kad jis nemoka važiuoti dviračiu, bet auklėtojos sakė išmokys tai daryti“, – gana nevaikiškai savo sprendimą komentavo devynmetis Jonas.
Kartu su Jonu į vaikų namelius dviratuką dovanų brolio draugui atvežusi Smiltė sakė, kad tokiam Jono sprendimui pritarė be pavydo: „Brolio dviratis berniukiškas. Aš turiu mergaitišką. Tai visi ir važinėkim su savo dviračiais.“
Gražų žingsnį žengusio Jono mama Ingrida Avižiuvienė sakė, kad vaikams nuo mažens skiepija meilę ir pagarbą šalia esantiesiems. „Man tikrai nėra tas pats, kas vyksta šalia. Visada stengiamės padėti pagal išgales visiems, kam galime. Jonas puikiai sutaria su kitais vaikais. Dažnai pasikalbame apie klasės draugus, neretai pokalbiai sukasi apie Luką. Jam linkime gražios vaikystės, tad kiek galime norime padėti. Manau, kad visi turime dažniau atsigręžti į likimo skriaustus vaikus“, – sakė geraširdžio berniuko mama.
Vaikų globos namų „Saulutė“ direktorė Sandra Sagatienė labai apsidžiaugė sulaukusi prašymo leisti padovanoti dviratuką. „Mano vadovavimo šiai įstaigai laike tai – pirmasis dviratukas. Mes turime puikių bičiulių, kurie atveža dovanų vaikiškų drabužėlių ar žaidimų, ūkininkai parūpina daržovių, tačiau dviračio dar nebuvome gavę. Dar kartą kreipiuosi į geros valios kraštiečius – jei turite gerų nereikalingų drabužėlių ar stalo žaidimų, o gal net ir dviračių, mielai laukiame tokių dovanų“, –sakė S. Sagatienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.