Spalio 14 d. Krakių kultūros centre vienuoliktą kartą vyks vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės krantelio“, į kurį sugužės beveik pusantro šimto jaunųjų folkloro atlikėjų iš visos Lietuvos. 

Kasmet festivalyje dalyvauja kolektyvai iš skirtingų šalies regionų. Šiemet festivalyje dalyvaus 8 vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai ir tradicinės kapelos iš Klaipėdos, Šilalės, Lazdijų, Utenos, Kaišiadorių ir, žinoma, Kėdainių krašto.

Festivalis kasmet labai laukiamas dalyvių, kadangi jame vyksta ne tik folkloro kolektyvų koncertas, bet ir įvairios smagios veiklos. Šiemet festivalis skirtas Aukštaitijos metams ir Žirgo metams paminėti, todėl veiklos suksis apie tai. Dalyviai po Krakių miestelį važinėsis arkliais pakinkytomis karietomis, jodinės poniais, savo rankomis dekoruos medinius arkliukus.

Tradiciškai, visiems festivalio dalyviams ir žiūrovams dovanojamas profesionalus spektaklis, kurį šiais metais parodys Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas”. Kūrybinė aktorių komanda – Ieva Stundžytė, Benita Vasauskaitė, Jonas Šarkus ir Justas Tertelis, vadovaujama režisieriaus Aido Giniočio, į spektaklį atvyksta su muzikiniu spektakliu-improvizacija ne tik vaikams „Senelės pasaka”, pagal S. Nėries eilėraštį. Festivalis pasibaigs smagiais šokiais vakaruškoje su tradicinių šokių klubu ir liaudiška muzika. 

Festivalio dalyviai labai laukia žiūrovų, todėl visi kviečiami dalyvauti gražioje folkloro šventėje.

Festivalio organizatorius – Krakių kultūros centras

Festivalis finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Kėdainių rajono savivaldybės, įgyvendinant projektą Respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės krantelio”.