Vasario 20-osios pavakare ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad Kėdainiuose, Rūtų gatvėje dega namas. Nuvykus į nurodytą vietą, jokių gaisro požymių nebuvo. Konstatuota, kad pranešimas yra melagingas. Paaiškėjo, kad pranešėjas yra vaikas, kuris tą pačią dieną per valandą net 10 kartų skambino tel. 112 pranešdamas apie išsigalvotus įvykius ir taip trukdydamas Bendrojo pagalbos centro bei specialiųjų tarnybų darbą. Už tai gresia atsakomybė.

Kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, vasario 20 d. nuo 16.15 iki 17.14 val. iš to paties telefono sulaukta net 10-ies skambučių.

„Skambinęs vaikas, greičiausiai, pradinukas, melavo, kad dega namas, kad pabėgo jo šuo, teiravosi, kaip jaučiasi operatoriai. Girdėjosi, kad šalia yra dar kitas vaikas, o vienu metu (pranešus apie degantį namą) buvo girdimas juokas. Kelis kartus buvo skambinta ir tylima.

Visi šie skambučiai traktuotini kaip piktybiniai, trukdantys. Specialiosios tarnybos buvo siunčiamos tik vienu atveju, sulaukus pranešimo apie neva degantį namą.

Net jei įtariama, kad pranešimas apie gaisrą gali būti melagingas, BPC operatorius vistiek perduoda pranešimą specialiosioms tarnyboms, tam, kad būtų įsitikinta, ar nėra kilusi kokia grėsmė žmonėms.

Visus 10 kartų buvo skambinta be SIM kortelės, galbūt tikintis, kad taip nepavyks identifikuoti, kas skambina, bet noriu pasakyti, kad skambinant į Bendrąjį pagalbos centrą iš telefono aparato yra gaunamas IMEI kodas, pagal kurį būtų įmanoma nustatyti skambintojo tapatybę“, – piktybiškai skambinėjančius asmenis įspėja BPC atstovė spaudai.

Už melagingus iškvietimus ir BPC trukdymą gresia baudos

Bendrasis pagalbos centras kasdien sulaukia tūkstančių skambučių apie įvykusias nelaimes. Deja, pasitaiko piktybiškų, neatsakingų asmenų, kurie trukdo be reikalo. Dažniausiai taip elgiasi apsvaigę asmenys arba vaikai.

„Norime visiems priminti, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų. Jei skambina vaikas, atsakomybė tenka jo tėvams, tad raginame tėvelius pasikalbėti su savo atžalomis, įspėti, kad negalima be reikalo skambinti tel. 112“,  – sako V. Juozevičiūtė.

Panašios naujienos