Vaikai ir paaugliai, kaip ir suaugusieji, taip pat susiduria su įvairiausiais sunkumais. Svarbu žinoti, kad iškilus problemoms ar tai mokykloje, ar namie, nepilnamečiai gali kreiptis pagalbos ir ji jiems bus suteikta.

Jei vaikai nenori kreiptis į savo tėvus, įtėvius ar globėjus, jie apie savo baimes, patiriamą smurtą, patyčias ar kitokias negeroves gali pasikalbėti su mokyklose dirbančiais psichologais, socialiniais pedagogais, klasių auklėtojais.

„Kiekviena mokykla turi pasitvirtinusi tvarką ir schemas, pagal kurias dirba Krizių valdymo komandos. Jei mokykla neturi psichologo, dėl pagalbos vaikui galima kreiptis į Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos specialistus“, – teigia rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Į Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje (Josvainių g. 40) dirbančią psichologę Arūnę Jakutienę galima kreiptis tel. 8 347 51 346 arba el. p. a.psichologe@gmail.com.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre dirbantys psichologai taip pat yra pasiruošę padėti vaikams ir jų tėveliams spręsti iškylančias problemas. Paskambinus vaikų arba suaugusiųjų registratūros numeriais (8 347 61 555, 8 347 61 314) galima užsiregistruoti konsultacijai. Siuntimo nereikia. Į pirmąjį vizitą prašoma atvykti su tėvais ar globėjais, vėliau, jei yra poreikis, specialistas gali dirbti tik su vaiku.

Pagalba teikiama ir anonimiškai

Vaikai iki 14 metų kartu su tėvais ar globėjais dėl psichologinės pagalbos dar gali kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurą (tel. 8 347 57 186, el. p. kedainiai.biuras@yahoo.com). Pagalba teikiama anonimiškai, neprašant pateikti asmens duomenų.

Vyresni nei 14 metų paaugliai ir jaunuoliai iki 29-erių metų gali kreiptis į jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorių (tel. 8 614 97 108, el. p. 123padekman@gmail.com) be suaugusiųjų. Nemokamos ir anonimiškos konsultacijos jaunimui teikiamos ir nuotoliniu  būdu. Darbo laikas I-IV nuo 13.30 iki 16 val.

Veikia pagalbos linijos

Jei susidūrei su sunkumais, nesutari su draugais, tėvais ar mokytojais, patiri prievartą, patyčias, jautiesi vienišas ir nori su kuo nors pasikalbėti, kreipkis į „Vaikų liniją“, kuri vaikams ir paaugliams teikia nemokamą pagalbą telefonu, laiškais ir internetiniais pokalbiais. Kreipiantis nereikia prisistatyti, viskas yra konfidencialu, tai reiškia, kad niekas nesužinos, kad su mumis bendravai ir apie ką kalbėjai.

Nemokamas telefono numeris 116 111. Pagalba internetu http://www.vaikulinija.lt

Dirbama kasdien nuo 11 iki 23 val. Pokalbiai internetu nuo 17 iki 23 val.

Gali kreiptis ir suaugusieji, norėdami pranešti apie pažeidžiamas vaikų teises arba pasikonsultuoti saugaus bendravimo internete klausimais.

Lietuvoje veikia ir „Jaunimo linija“. Jei tau yra sunku – susisiek su mumis bet kurią dieną, bet kuriuo paros metu.

Nelik vienas – esame tam, kad išgirstume tave. Žinome, kad pokalbis padeda.

Skambink nemokamu numeriu 8 800 28 888 arba nuo 18 iki 24 val. prisijunk prie tiesioginių pokalbių internetu www.jaunimolinija.lt/.

Specialistai pataria problemas spręsti iš karto, nelaukti, kol jų prisikaups ir taps dar sunkiau su jomis susitvarkyti. Kreipkitės pagalbos, nebijokite. Žinokite, kad savo bėdoje jūs nesate vieni.

Panašios naujienos