Per kelias dienas rajono gyventojai jau pasigedo ne vienos žoliapjovės, kitų daiktų, buvusių sandėliukuose.

Policijos duomenimis, vakar apie 12.30 val. Kėdainių r., Janušavos k., pastebėta, kad iš sandėliuko pavogta žoliapjovė „Al Ko“, vandens siurblys ir kiti daiktai. Padaryta turtinė žala siekia apie 300 eurų.

Priminsime, kad pirmadienį į policiją kreipėsi Akademijos miestelio gyventojai, iš kurių sandėliuko irgi pavogta žoliapjovė „Amber Line“. Nuostoliai įvertinti maždaug 400 eurų.

Dėl šių įvykių yra pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vagiami įvairūs daiktai

Pasak draudikų, šiltuoju metų laiku padaugėja žaibiškų vagysčių tiek iš gyvenamųjų namų, tiek ir iš kiemų, terasų, garažų bei sandėliukų. Vagis dažnai sudomina be priežiūros paliktos kepsninės, vejapjovės, dviračiai, paspirtukai, lauko baldai ar kiti vertingesni daiktai, net ir paprasčiausi įrankiai, kuriuos nėra sudėtinga išnešti. Todėl, jei nesinaudojate šiais daiktais, palikite juos užrakintose patalpose, visada uždarykite kiemo vartus, kad vagys negalėtų apžiūrėti teritorijos.

Jei kieme stovi automobilis, jį irgi būtina užrakinti, patariama uždaryti langus, stoglangį, salone rekomenduojama nepalikti rankinių, žvejybos ar statybos įrankių bei kitų panašių daiktų, kurie irgi gali patraukti ilgapirščių dėmesį.

Pareigūnai primena gyventojams, kad, net jei iš namų išeinate tik trumpam, visada užrakinkite duris, uždarykite langus. Jei išvykstate ilgesniam laikui, namuose paslėpkite vertingesnius daiktus, įjunkite signalizaciją. Pravartu ir apsidrausti savo turimą turtą.

Vagia ne tik naktimis

Pasak policijos pareigūnų, vagys „darbuojasi“ ne tik naktimis, bet net ir dieną nevengia brautis į svetimas teritorijas. Taip yra todėl, kad gyventojai šiltuoju metu laiku yra labiau atsipalaidavę, dėmesį koncentruoja ne į daiktų apsaugą, o į poilsį, pramogas. Daugėja ir keliaujančiųjų. Namai paliekami savaitgaliui ar ilgesniam laikui.

Pareigūnai primena, kad vagys atidžiai stebi ir socialinius tinklus, tad, jei nusipirkote kokį brangesnį daiktą, nesigirkite juo internete, o jei ruošiatės išvykti į kokią kelionę, geriau apie tai iš anksto nepranešinėkite, kad nepatrauktumėte ilgapirščių dėmesio.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos