Kėdainių rajono savivaldybėje gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštas dėl kėdainiečio Viktoro Gruzdevo, kuris laimėjo konkursą eiti įmonės „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigas. Kaip „Kėdainių mugei“ teigė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, STT pateikti duomenys nėra vieši ir negali būti atskleisti. Tačiau A. Kacevičius patvirtino, kad V. Gruzdevas „Kėdainių butams“ nevadovaus.

Po to, kai V. Gruzdevas laimėjo konkursą eiti „Kėdainių butų“ direktoriaus pareigas, savivaldybė turėjo sulaukti STT pažymos – tai yra įprasta procedūra užimant tokias pareigas.

Paklaustas, kada V. Gruzdevas pradės vadovauti „Kėdainių butams“, A. Kacevičius teigė, jog „aš manau, kad pagal esamą situaciją jis vadovauti įmonei nebus skiriamas“.

V. Gruzdevas, paklaustas, kaip vertina susidariusią situaciją, teigė, jog pats informavo savivaldybę apie savo sprendimą įmonei nevadovauti: „Normaliai vertinu šią situaciją, nes aš ir sakiau, kad jei yra toks žmonių priešiškumas ir nusistatymas, tai mano sveikata kainuoja brangiau. Ir aš pirmadienį atsisakiau.“

„Normaliai vertinu šią situaciją“, – sakė V. Gruzdevas. (VRK nuotr.)

Į klausimą, ar jo sprendimas nėra susijęs su STT pateikta pažyma, V. Gruzdevas atsakė neigiamai: „Tikrai ne.“

V. Gruzdevas konkursą laimėjo rugpjūčio 19 dieną. Konkurse dalyvavo trys kandidatai.

Kaip rašė „Kėdainių mugė“, jau po konkurso išsiskyrė rajono mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus nuomonės. Konkursą laimėjęs kandidatas ir savivaldybės administracijos direktorius yra bendrapartiečiai – jie priklauso S. Skvernelio vadovaujamai partijai.

Savo nuomonę apie įvykusį konkursą netrukus po jo „Kėdainių mugei“ išsakė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

„Administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus įsakymu buvo sudaryta komisija, kurios sprendimu iš trijų pretendentų konkursą laimėjo būtent V. Gruzdevas, surinkęs 0,5 balo daugiau už II-oje vietoje likusį pretendentą. Kriterijus, nulėmusius tokius konkurso rezultatus, geriausiai pakomentuoti galėtų pati komisija.

Šiuo atveju galima įžvelgti nepotizmo apraiškų. Iš kitos pusės žiūrint ir žinant, kad neseniai savivaldybėje buvo gautas Žemaitės g. 18 namo gyventojų skundas dėl namo bendrijos pirmininko V. Gruzdevo veiklos, dėl kurios savivaldybė iš šio pirmininko paaiškinimo iki nustatyto laiko (t. y. iki rugpjūčio 16 d.) taip ir negavo, manau, kad administracijos direktorius turi gerai pagalvoti prieš priimdamas galutinį sprendimą dėl V. Gruzdevo skyrimo UAB „Kėdainių butai“ direktoriumi.

Dviprasmiška būtų situacija, kai žmogus, nesusitvarkantis viename daugiabutyje, gauna pareigas vadovauti įmonei, kuri administruoja 132 daugiabučius“, – „Kėdainių mugei“ yra sakęs V. Tamulis.

Panašios nuomonės – ir kai kurie kiti savivaldybės tarybos nariai. Jų nuomone, konkurso rezultatus galėjo lemti ne kandidato kompetencija, tačiau partinė priklausomybė.

UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus vieta tapo laisva iš pareigų pasitraukus buvusiam direktoriui Kęstučiui Vaitkevičiui.

Kėdainių mugės“ inf.

Titulinė nuotrauka: V. Gruzdevas konkursą „Kėdainių butų“ direktoriaus pareigoms eiti laimėjo rugpjūčio 19 dieną.