Šiandien „Ekrano“ marių užtvankoje apie 7.30 val. įvyko užtvankos šliuzo gedimas, dėl kurio patvino per miestą tekantis Nevėžis, – praneša Panevėžio rajono savivaldybė.

8:30 val. Panevėžys

Vietoje dirba UAB „Panevėžio gatvių“, Panevėžio miesto savivaldybės, specialiųjų tarnybų specialistai, Ekstremalių situacijų komisijos nariai, yra statomi remontiniai uždoriai. Avarijos padarinius planuojama likviduoti artimiausiu metu. Eismas J. Biliūno gatvėje dalinai ribojamas, todėl esant galimybei vairuotojai prašomi rinktis kitą maršrutą.

Nevėžio upės vanduo Panevėžyje užsėmė pėsčiųjų ir dviračių takus, juos „Stop“ juostomis šiuo metu užtveria AB „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojai, todėl gyventojai kviečiami savo kelionę planuotis pagal esamą situaciją. Jei dėl pakilusio vandens lygio pradėtų semti namus, panevėžiečiai raginami skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šiandien po pietų dėl „Ekrano“ marių užtvankos gedimo yra šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

10:30 val.

Panevėžio savivaldybės vicemeras Valdemaras Jakštas naujienų agentūrai BNS teigė, jog šiuo metu bandoma sustabdyti tekantį užtvankos vandenį nuleidžiant avarinius užtvarus. „Susidariusi pavojinga situacija, pusė užtvankos neuždaryta ir pro ją eina vanduo, patvindė parką, dabar vyksta darbai, mėginame įleisti avarinius užtvarus, kurie uždarytų kanalo dalį, kur užtvaras išlaužtas. Vandens kol kas palyginus ne daug, per pavasarinius potvynius būdavo daugiau, bet tai neguodžia. Vanduo nevaldomas“, – BNS sakė vicemeras.

Delfi.lt praneša, jog Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba priešpiet paskelbė, kad vandens lygis Nevėžio upėje yra 215 cm (virš VMS nulio altitudės) ir kyla toliau. „Prognozuojama, kad vandens lygis gali pakilti ir iki pavojingo (400 cm) lygio! Tikėtina, kad Nevėžis apsems paupį žemiausioje vietoje. Mūsų hidrologai atidžiai seka padėtį ir informuos apie besikeičiančią situaciją”, – rašo jie.

Į gyventojų mobiliuosius telefonus buvo išsiųsti ir perspėjimo pranešimai. „Dėl Panevėžio m. Ekrano gamyklos tvenkinyje įvykusio užtvankos šliuzo gedimo galimas staigus Nevėžio upės vandens lygio kilimas. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pranešime.

Kėdainiai

Nevėžio vanduo kyla ir Kėdainiuose. Kėdainių rajono savivaldybėje – ramybė. Savivaldybės administracijos specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Vladas Rimkus atostogauja, jo nepavaduoja niekas. Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius atostogauja, jį pavaduoja Gintautas Muznikas. G. Muznikas prieš pietus „Kėdainių mugei” sakė apie avariją Panevėžyje girdėjęs tik iš žiniasklaidos, jokios oficialios informacijos ar nurodymų savivaldybė negavusi tad ir veiksmų, bent jau kol kas, nesiimanti.

12-tą valandą Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas G. Muznikas redakciją informavo, kad Nevėžio vandens lygis Kėdainiuose kritinės ribos dar nesiekia beveik dviem metrais ir pavojaus gyventojams dar nekelia. Todėl ir Kėdainių savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija kol kas nekviečiama. „Panevėžys informavo, kad užtvankoje uždėtas skydas ir situacija stabilizuojama, – sakė G. Muznikas. – Todėl, jei tas papildomas skydas laikys, Kėdainiuose Nevėžio vanduo nebeturėtų kilti.”

Titulinė nuotrauka – Panevėžio m. savivaldybės.

Panašios naujienos