Seimas Administracinių nusižengimų kodekse atskirai išskyrė ir padidino baudas už neteisėtą automobilių statymą ar sustojimą neįgalių asmenų automobiliams skirtose vietose.

Priimtais pakeitimais nustatyta,  kad sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, neturint teisės sustoti ir stovėti tokiose vietose, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų. Iki šiol toks pažeidimas nebuvo išskirtas. Už bet kokį sustojimą draudžiamose vietose buvo numatyta bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Neįgalieji susiduria su keblumais

Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė, išgirdusi, kad yra didinamos baudos už automobilių statymą neįgaliesiems skirtose vietose, sako, kad sprendimas yra geras, nes, kaip rodo praktika, vis dar atsiranda vairuotojų, kurie užima neįgaliųjų vietas, taip sukeldami jiems nepatogumų.

„Neįgaliesiems skirtos parkavimo vietos prie įvairių įstaigų ar parduotuvių yra įrengtos arčiau įėjimo, kad sunkiai vaikštantiems ar rateliuose sėdintiems žmonėms būtų patogiau pasiekti norimą įstaigą, bet jei jų vietas užima sveikieji, neįgaliesiems yra sunku rasti jiems tinkamą vietą sustoti ir išsikelti iš automobilio ratelius ar vaikštynę – tam reikia daugiau vietos. Jei tenka automobilį pasistatyti toliau nuo įėjimo, neįgaliesiems yra sunkiau iki objekto nueiti ar nuvažiuoti rateliais, ypač sudėtinga, kai būna slidu ar daugiau prisnigę“, – daugiau vairuotojų supratingumo tikisi neįgaliųjų atstovė.

„Kėdainių mugės“ ir  Seimo kanceliarijos inf.


Neįgaliesiems skirtas parkavimo vietas, kuriose specialiai palikta daugiau erdvės, kad būtų patogiau iš automobilio išsikelti ratelius ar vaikštynę, kartais užima sveikieji. Dabar už tai grės didesnės baudos. (Linos Pranckevičiūtės nuotr.)