Žmonės, atlikę testą koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti ir gavę teigiamą atsakymą, jau gali nedelsdami specialistams pateikti epidemiologinius duomenis apie save, užpildydami internetinę anketą. Anketą galima rasti pagal nuorodą https://atvejis.nvsc.lt/

Skambučio nelaukti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad teigiamą testo atsakymą gavę žmonės gali nelaukti NVSC specialistų ar savanorių skambučio. Tereikia NVSC interneto svetainėje užpildyti nustatytos formos anketą ir pateikti prašomą informaciją, atsakant į klausimus.

Anketoje žmogaus klausiama, kokiomis aplinkybėmis jis užsikrėtė, prašoma įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, nurodyti darbovietę, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, pateikti duomenis apie jaučiamus simptomus bei nurodyti sąlytį turėjusius asmenis ir kitą svarbią informaciją.

Tikimasi, kad taip sutrumpės informacijos gavimo grandinė, o patys anketą pildydami žmonės pateiks tikslesnius duomenis, nes turės daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino, nurodyti asmenis, su kuriais turėjo kontaktą, rašoma NVSC pranešime.  

Tokia naujovė leis užtikrinti, kad į NVSC sistemą greičiau pateks visa epidemiologams aktuali informacija, taip pat ir informacija apie rizikingą sąlytį turėjusius žmones, kuriems reikia izoliuotis, siekiant užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui.

Tikisi krūvio sumažėjimo

Kaip paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorė Danguolė Avižiuvienė, atvejus toliau tirs ir NVSC, ir VSB specialistai, tik turėtų sumažėti darbo krūvis, kadangi dalį anketų užpildys patys žmonės.

Pavyzdžiui, sausio 3 dieną dirbo šeši Kėdainių VSB specialistai, kurie atliko atvejų tyrimus Kėdainių ir Jonavos savivaldybėse. Šiandien jau paskirstyta tirti 20 atvejų. Tiesa, nuo šių metų sausio 1-osios pasikeitė duomenų suvedimo kelias: visus duomenis reikia suvesti tiesiogiai į anketą internete, po to atskiri specialistai dirba su JUVARE sistema ir priskiria asmenis prie židinių bei patikslina kitą aktualią informaciją

Praėjusių metų gruodį Kėdainių VSB specialistėms tekdavo ištirti maždaug po 8 atvejus per dieną, o savaitgaliais – ir po 12.

Svarbu nukirsti susirgimų grandinę

„Labai svarbu sudaryti kontaktinių asmenų sąrašą, su kuriais susirgęs žmogus turėjo kontaktą tris paras iki simptomų atsiradimo arba iki tyrimo atlikimo. Tačiau tenka pastebėti, kad pastaruoju metu žmonės dažniau teigia neprisimenantys, su kuo bendravo, kur lankėsi, nenori atskleisti. Tačiau duomenų nepasakymas neleidžia nukirsti susirgimų grandinės, nes kontaktą turėję žmonės neizoliuojami. Nežinodami apie patirtą riziką jie toliau eina į darbus ir taip platina infekciją“, – pabrėžė pašnekovė.

Panašios naujienos