Penktadienį apie 15:30 val. Kėdainių Tilto gatvėje vėl apgadinti tilto gabaritiniai vartai ir šviesoforas. Šiuo metu tiltas yra uždarytas. Įvykio vietoje dirba kelininkai ir Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai.

Kol eismo įvykio padariniai nebus pašalinti, važiuoti Tilto gatvės tiltu nebus galima. Stengiamasi darbus atlikti kuo greičiau, kad miesto šventės metu kėdainiečiai ir miesto šventės svečiai nepatirtų nepatogumų.

Kaltininkas jau yra nustatytas. Jis – užsienietis, dirbantis Lietuvoje registruotoje įmonėje.

PAPILDYTA

Kėdainietiškas prakeiksmas

Tilto g. esantis tiltas per  Nevėžį – lyg prakeiktas. Ant jo įrengtos laikinosios konstrukcijos, ribojančios sunkiasvorių transporto priemonių eismą, apgadinamos, galima sakyti, periodiškai. Pirmą kartą tai nutiko birželio pabaigoje, liepą – net 2 kartus, rugpjūčio 22-ąją – ketvirtąsyk, o šiandieninis įvykis jau 5-as.

Tiltu neleistinai važiavo ir latvis, ir lenkas, dabar – ukrainietis. Kaltininkai vis teisindavosi važiavę pagal navigaciją ir nepastebėję aukštį ribojančių kelio ženklų.

Bėda ta, kad tokie nepastabūs vairuotojai sukeldavo kėdainiečiams didelių keblumų. Ne kartą teko laikinai šį tiltą uždaryti, tad miestiečiams ir kitiems pravažiuojantiesiems tekdavo važiuoti apylankomis, gaišti savo laiką ir eikvoti pinigus kurui.

Paskutinįjį kartą (rugpjūčio 22-osios vakarą) ant tilto įrengtas konstrukcijas stipriai apgadino vilkiką vairavęs lenkas. Pasak AB-ės „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovo Rimanto Zagrebajev, tąsyk „abiejose tilto pusėse sugadinti aukščio ribojimo elementai, šalia esanti tvora, nutraukti šviesoforo laidai ir apgadintas pats šviesoforas, todėl eismas tiltu buvo sustabdytas kelioms dienoms.

Kelininkams teko atlikti nemažai darbų: vyko sulaužytų metalinių konstrukcijų demontavimas, sugadintos apsauginės tvoros remontas, šviesoforo remontas ir pajungimas, naujų transporto priemonių eismą ribojančių vartų gamyba ir montavimas, kelio ženklų skydų montavimas. Darbai atsiėjo daugiau nei 5 tūkst. eurų. Išlaidas turės kompensuoti kaltininkas arba jo draudimo įmonė.“

Kokie nuostoliai padaryti šį kartą, dar bus skaičiuojama. Kadangi vyksta miesto šventė, tai kelininkai, padedami ugniagesių gelbėtojų, sugadintas konstrukcijas tik atlankstė. Laimei, šviesoforų veikla nesutriko, pravažiuoti šiuo tiltu bus galima. Atnaujinti sugadintas konstrukcijas teks po šventės.

Kaip teigė į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai, tam, kad panašūs įvykiai nebepasikartotų ateityje, geriausia būtų abipus tilto pastatyti sunkiasvorių transporto priemonių eismą draudžiančius ženklus, nes, kaip rodo susiklosčiusios situacijos, ne visi vairuotojai žino savo transporto priemonės gabaritus, tad mano, jog pravažiuos tiltu, deja, klysta. O tos klaidos kainuoja nemažai lėšų ir sukelia problemų kitiems vairuotojams.

Panašios naujienos