Kiekvienai verslo įmonei svarbu nuolat plėsti kontaktų ratą, ieškoti naujų pardavimo rinkų ne tik šalies viduje, bet ir užsienio rinkose. Tam puikiai pasitarnauja tarptautinės parodos, į kurias noriai vyksta ir mūsų krašte veikiančios įmonės.

Tarptautiniame maisto ir gėrimų industrijos pasaulinio masto informacijos ir prekybos renginyje „Anuga“ dalyvavo ir bendrovės „Daumantai LT“ atstovai, kurie specialiame stende pristatė savo gaminamą produkciją užsienio šalių gamintojams.

Svarbiausia maisto pramonės paroda pasaulyje

Vokietijoje, Kelno mieste vykusi didžiausia maisto produktų paroda, kurios šių metų šūkis „Paragauk ateities“, sutraukė gamintojus iš viso pasaulio. Jau yra žinoma, kad joje dalyvavo apie 165 tūkst. prekybos atstovų iš 198 šalių bei 7 405 dalyviai iš 107 valstybių. Parodoje apsilankė 1,5 mln. lankytojų iš 187 pasaulio šalių. Ne veltui teigiama, kad „Anuga“ yra svarbiausia maisto pramonės verslo ir komunikacijos platforma.

„Didžiausioje maisto parodoje pasaulyje pagardų gamintojai „Daumantai LT“ pristatė savo gaminamą produkciją: majonezą, pagardus, kečupus, garstyčias, taip pat ir ekologiškus produktus. Susidomėjimas mūsų gaminiais buvo išties didelis – mus aplankė kone 100 šalių atstovai. Vienas įdomesnių susitikimų buvo su Burkina Faso delegacija. Apskritai, paroda buvo ir darbinga, ir smagi“, – įspūdžiais iš „Anuga“ parodos pasidalino bendrovės „Daumantai LT“ įmonės eksporto pardavimų vadovas Saulius Šeštakauskas.

Pasiryžę naujovių diegimui

„Įspūdžių iš parodos atsivežiau tikrai nemažai, – pokalbį pradėjo Domas Grinkevičius, įmonės eksporto vadybininkas. – Parodoje teko dalyvauti pirmą kartą. Iš pradžių nustebau, nes tikrai nesitikėjau tokio didelio kiekio žmonių bei tokio didelio susidomėjimo maistu. Dalyvaudami parodoje pastebėjome, kad labai populiarus tampa ekologiškas ir sveikas maistas, veganiški produktai. Pastaruoju metu žmonės vis labiau prisižiūri savo sveikatą, tad mes bandome kartu su jais šia kryptimi keliauti bei pristatyti jų poreikius tenkinančią produkciją. Taigi „Anuga“parodoje mūsų įmonė „Daumantai LT“ pristatė ir ekologiškos bei veganiškos produkcijos liniją, kuri sulaukė didelio susidomėjimo bei dėmesio. Džiaugiamės, kad mūsų inovacijos atitinka pasaulinę rinką“.
Be to, D. Grinkevičius atskleidė, kad taikomi inovatyvūs metodai bei išlaikoma plati įmonės produkcijos pasiūla nustebino kitų šalių atstovus. „Žinome, kad mūsų produkcija tikrai pajėgi konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Parodos metu šalia mūsų stendo buvo įsikūrę pagardų gamintojai iš Belgijos, kurie nuoširdžiai stebėjosi, kad mes, mažos šalies gamintojai, galime tiek daug pasiūlyti Europos bei pasaulio rinkai“, – kalbėjo D. Grinkevičius.

Iš viso šiųmetinėje parodoje dalyvavo net 49 Lietuvos įmonės. Jos buvo išsidėsčiusios ne tik bendrame Lietuvos paviljone „Fine Food“ sektoriuje, bet ir kituose sektoriuose: pieno ir pieno produktų, mėsos, šaldytų produktų, kepinių.

Panašios naujienos