Pražūtingas gaisras Krakių seniūnijoje pareikalavo dviejų žmonių gyvybių.

Pirmadienio vakarą, sutemus, Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Dovydiškių kaime užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Ugnį ne vieną valandą malšino Kėdainių ir Radviliškio rajonų ugniagesiai. Jie gaisravietėje aptiko dviejų sudegusių žmonių kūnus.

Apie Dovydiškių kaime kilusį gaisrą Bendruoju pagalbos telefonu pranešta prieš 21 valandą vakaro. Teigta, kad name gali būti žmonių, todėl į įvykio vietą išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos ir medikai. Atvykus į vietą, į degantį pastatą jau nebuvo galima įeiti, viskas buvo apimta liepsnų.

23.13 val. rastas vienas žuvusio asmens kūnas, 23.20 val. rastas antras žuvęs asmuo. Paaiškėjo, kad gaisre žuvo sutuoktinių pora – moteris (g. 1955 m.) ir jos vyras (g. 1952 m.).

Nelaimė sukrėtė bendruomenę

„Apie nelaimę dar vakar man pranešė gyventojai. Labai skaudus įvykis. Šiandien popiet važiuosiu į vietą. Senukai gyveno vienu du, jie gaudavo socialines paslaugas, Kėdainių bendruomenės socialinis centras siųsdavo žmogų juos prižiūrėti ir jiems padėti. Abu gaudavo pensijas, gyveno vargingai, bet alkoholiu labai nepiktnaudžiavo, nusiskundimų nesame sulaukę. Vyras buvo pusiau aklas, o moteris savarankiškai dar nuvažiuodavo autobusu ir į Kėdainius, ir į Krakes.

Dovydiškių kaime yra vos kelios trobos. Žuvusių senukų namas stovėjo už kokių 100 metrų nuo pagrindinio kelio, kitąpus gyveno kaimynai.

Namą tie žmonės šildėsi kūrendami krosnį. Dar užpraeitą vasarą buvome su socialine darbuotoja pas juos nuvykę, nuvežėme dūmų detektorių, žadėjo, kad jį įrengs anūkas. Šis su mama (žuvusiųjų dukra) gyvena už kelių šimtų metrų nuo gaisravietės. Į seniūniją artimieji pagalbos dar nesikreipė, tačiau jie turi negalią ir kitų bėdų, tad greičiausiai prie laidotuvių teks prisidėti ir seniūnijai“, – teigė Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Pirmosios gaisro aukos rajone

„Situacija tikrai liūdna. Pernai, kaip ir 2019 metais, Kėdainių rajone gaisruose nežuvo nė vienas žmogus, o šiemet jau turime dvi aukas. Prašvito, tai netrukus važiuosiu į gaisravietę aiškintis daugiau aplinkybių. Dabar dar negaliu tiksliai atsakyti, dėl ko kilo gaisras. Šiam momentui esu surinkęs informacijos, kad galimai pečius buvo netvarkingas. Elektra name buvo. Toliau aiškinsimės, kas galėjo sukelti pražūtingą gaisrą.

Kai ugniagesiai atvyko į gaisravietę, vieno aukšto namas jau buvo apimtas atviros liepsnos, stogas jau buvo sukritęs. Apgesinus liepsnas, ugniagesiai gelbėtojai, dėvėdami kvėpavimo takus apsaugančius aparatus, atliko detalią paiešką ir rado dviejų žuvusių asmenų kūnus.

Gaisrą gesino ne tik Kėdainių, bet ir kaimyninio Radviliškio rajono (Baisogalos ir Grinkiškio) ugniagesiai, buvo 5 gaisriniai automobiliai. Vanduo buvo vežiojamas iš gretimų Ažytėnų, iš atviro vandens telkinio“, – apie gaisro likvidavimo darbus informavo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Ragina žmones susimąstyti

Dovydiškių kaime kilusio gaisro metu namas visiškai suniokotas liepsnų. Sudegė visi viduje buvę baldai ir namų apyvokos daiktai. Ar name buvo dūmų detektorius, nustatyti nepavyko.

„Susitikdami su gyventojais mes nuolat akcentuojame, kad būtina rūpintis savo pačių ir turimo turto saugumu. Šitoje sodyboje mūsų inspektoriai nėra lankęsi, buvo tik Ažytėnuose, Krakėse. Turime tikslą šiandien, ryt ir poryt lankyti Antkalnio, Barkūniškio ir kitų aplinkinių kaimų gyventojus, kad dar kartą primintume asmenims, kaip svarbu tinkamai prižiūrėti kūrenimo įrenginius, įspėti, kokios skaudžios gali būti pasekmės, kad žmonės susimąstytų ir labiau saugotų savo gyvybes“, – sakė Kėdainių ugniagesių vadovas.

Policija irgi pradėjo tyrimą

Kai gaisravietėje buvo aptikti žuvusių asmenų kūnai, į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai informavo, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas žmonių mirčių priežastims nustatyti.

Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir Kauno AVPK inf.

Panašios naujienos