Tikras muzikos fabrikas ūžė Kėdainių muzikos mokykloje – čia vyko dieninė vaikų vasaros užimtumo stovykla. Penkias dienas veikusioje stovyklėlėje vaikai ne tik mokėsi muzikuoti, groti, dainuoti, bet ir patys gaminosi įvairius mu­zikos instrumentus. Juos, kaip patys dalyviai įsitikino, galima pasidaryti iš paprasčiausių buityje naudojamų daiktų! 

Bene įspūdingiausias stovyklos dalyvių pasigamintas muzikos instrumentas – lietaus vamzdis. (Kėdainių muzikos mokyklos nuotr.)

Bene įspūdingiausias stovyklos dalyvių pasigamintas muzikos instrumentas – lietaus vamzdis. (Kėdainių muzikos mokyklos nuotr.)

„Stovykla vadinasi „Muzikos fabrikas“. Užsiėmimai tiesiogiai atitinka pavadinimą, nes čia mes kartu su vaikais gaminome įvairius muzikos instrumentus, tokius kaip barškučiai, būgneliai, iš antrinių žaliavų. Norėjome stovyklos dalyviams parodyti, kad groti galima ne tik su muzikos instrumentu, bet realiai su bet kuo. Štai vienas tokio paprasto ir lengvai pagaminamo muzikos instrumento pavyzdžių: reikia dviejų vienkartinių lėkštučių ir įvairių kruopų. Pripilame į lėkštučių vidų kruopų, lėkštutes suklijuojame ir viskas! Pasigaminome labai puikų instrumentą“, – šypsojosi Muzikos mokyklos projektų koordinatorė Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė.
Pasak jos, vaikams kūrimo procesas buvo labai įdomus, mat dauguma jų tokius išskirtinius ir originalius instrumentus gaminosi pirmą kartą. Buvo smalsu, koks bus galutinis rezultatas, kaip atrodys instrumentas, kaip jis skambės…
„Vaikams nemažą įspūdį paliko lietaus vamzdis ir jo skleidžiamas garsas. Instrumentą gaminome visi kartu: paėmę didelę tūtą nuo audinių, smaigstėm į ją pagaliukus, į vidų pripylėm kruopų. Vaikai vėliau tą tūtą gražiai dekoravo. Rezultatas buvo puikus, nors kol vyko gaminimo procesas, dažnas vaikų sunkiai įsivaizdavo, kas čia išeis“, – pasakojo ji.
Dalyviai taip pat žaidė ritminius, muzikinius žaidimus, išbandė įvairius netradicinius muzikos instrumentus bei įdomiai ir prasmingai leido laiką kartu.
Susidomėjimas stovykla buvo didelis: nors buvo planuota iš viso turėti 15 vaikų, realybė viršijo lūkesčius – į stovyklą rinkdavosi 20 ir daugiau 6–10 metų amžiaus jaunųjų kėdainiečių.
„Dauguma mažųjų yra būsimi Muzikos mokyklos auklėtiniai, tad ši stovykla – puiki proga iš anksto susipažinti su mokykla, būsimais klasės draugais, apsiprasti su vieta. Stovykloje darbavosi ir dvi savanorės mergaitės, Muzikos mokyklos auklėtinės“, – pasakojo A. Dubinkaitė-Stankevičienė.
Iš viso stovykla truko penkias dienas, o paskutiniąją dieną „Muzikos fabriko“ dalyviai viską, ką išmoko, ką pasigamino, pademonstravo savo artimiesiems, surengę nuoširdų mini pasirodymą.
Vaikų vasaros užimtumo stovyklą „Muzikos fabrikas“ finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.