Vasario 1 d. įsigalioja Seimo priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, pagal kurias ne tik už karinių teritorijų, bet ir už žvalgybos institucijoms priklausančių teritorijų filmavimą, fotografavimą ar vizualizavimą bus galima susilaukti baudos.

Žvalgybos institucijos valdomos ir naudojamos teritorijos ar joje esančių statinių filmavimas, fotografavimas ar vizualizavimas kitu būdu arba gautos vaizdinės informacijos perdavimas kitiems asmenims neturint tam teisės, užtrauks baudą nuo 20 iki 50 eurų. Už pakartotinai padarytą nusižengimą gresia bauda nuo 50 eurų iki 150 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekse taip pat yra numatyta galimybė konfiskuoti neteisėtai surinktą vaizdinę informaciją ir tam naudotas priemones ar įrangą. Tad, jei ant objekto yra ženklas, draudžiantis filmuoti ar fotografuoti, to ir nedarykite, antraip sulauksite nemalonumų.

Teisė tirti tokius administracinius nusižengimus ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus suteikta Valstybės saugumo departamentui (VSD).

Parengta pagal Seimo kanceliarijos inf.

LK nuotr.