Kalnaberžės pašonėje besiglaudžiantis Stanislavos ir Algirdo Gaubių vienkiemis atvykusiuosius stebina užburiančiais gėlynais.

Stanislava Gaubienė vienodai myli visas gėles: „Kurios žydi, tas ir nuglostau.“

Stanislava Gaubienė vienodai myli visas gėles: „Kurios žydi, tas ir nuglostau.“

Niekada grožiui nebuvusi abejinga sodybos šeimininkė namų aplinką pradėjo gražinti, kai užaugino ir į savarankišką gyvenimą išlydėjo vaikus. „jau senokai pradėjome tvarkyti aplinką. Vis pasodindavome kokių gražesnių, įdomesnių medelių, krūmų, gėlių, tačiau pastaruosius dvejus metus savo gėlynus pradėjau labai intensyviai plėsti. Dabar mūsų parkelis jau užima maždaug hektarą. Jame auga apie du tūkstančiai skirtingų veislių įvairių daugiamečių gėlių“, – sakė S. Gaubienė.

Moteris itin didžiuojasi savo bijūnų, kurių jau turi 60 skirtingų veislių, salele ir net 80 veislių lelijų darželiu. O vienadienių ponia Stanislava jau turi pasodinusi net 150 veislių.

Gėlininkės darželyje pavasariais pražysta ir gausybė įvairiaspalvių tulpių, o prieš trejus metus viena buvo išaugusi rekordiškai aukšta – žiedą praskleidė ant 117 centimetrų stiebo.

Kalnaberžiškės darželyje auga apie 2000 skirtingų daugiamečių gėlių.

Kalnaberžiškės darželyje auga apie 2000 skirtingų daugiamečių gėlių.

„Visas gėles myliu ir prižiūriu vienodai. Labai džiaugiuosi gavusi dovanų ar radusi nusipirkti kokį nematytą ir mūsų aplinkai tinkantį augalą. Vyras net juokauja, kad jam yra atkritęs vienas galvosūkis – ką dovanoti žmonai įvairių švenčių proga? Jis visada mane palepina naujo augalo daigeliu. Labai džiaugiuosi, kad turiu šaunias seses. Jos gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose, tad man atveža tenykščių augalų“, – sakė gražiojo gėlyno kūrėja.

Moteris prisipažino, kad mėgsta anksti ryte su kavos puodeliu prisėsti prie lango ar pavėsinėje ir gėrėtis savo augalais.

„Suprantu, kad savo svajones patys galime išpildyti be didesnio vargo. Kai buvau maža, vis statydavau smėlio pilis ir jas puošdavau lauko gėlių žiedeliais. Matyt, manyje užkoduota slapta gėlininkė. Vėliau visada kalbėjau, kad noriu jaukių namų su kvapniais ir įvairiaspalviais gėlynais. Namus baigiame susitvarkyti, gėlynus puoselėju pati. Taigi svajonės kaip ir išpildytos“, – šypsojosi S. Gaubienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.