„Suprantu, kad skola ne žaizda ir neužgyja, tačiau taip skolų išsireikalauti, kaip dabar daro mūsų valdžia, negalima.

Deklaravęs pajamas sužinojau, kad turiu sumokėti apie 50 eurų, nes man pritaikytas per didelis neapmokestinamųjų pajamų dydis. Laikui bėgant apie tai pamiršau, o priminta man ta skola buvo labai drastiškai – vieną dieną užblokuotos abi turimos kortelės“, – savo nemalonią situaciją komentavo kėdainietis Edvinas.

Įvedus naują skolų administravimo sistemą, kai kurie kraštiečiai tapo jos įkaitais.

Įvedus naują skolų administravimo sistemą, kai kurie kraštiečiai tapo jos įkaitais.

Jis pakliuvo tarp tų, kas susidūrė su keblumais įvedus naują Piniginių lėšų apribojimų informacinę sistemą.

Edvinas norėjo pirkti gana nemažą pirkinį, rastą už patrauklią kainą, tačiau liko be nieko, nes negalėjo sumokėti kortelėse turėtais pinigais. Vyriškis nesupranta, kodėl būtina buvo užblokuoti ir kreditinę, ir debetinę korteles, jei skola neviršijo sumos, kuri buvo vienoje jų. „Kol kas tikrai nežinia, kada kortelės bus atblokuotos, nes banke man niekas nieko negalėjo paaiškinti. Pasakė, kad įvesta nauja skolų išieškojimo sistema ir bankas nieko negali padaryti. Nuo kortelių blokavimo praėjo penkios dienos ir aš dar vis be pinigų“, – netikėtai be santaupų likęs kalbėjo kėdainietis.

Tokių kaip Edvinas šalyje – ne vienas ir ne du.

Registrų centras, kuris administruoja naujai įdiegtą PLAIS, informavo, kad nepatogumų dėl piniginių lėšų apribojimo bankų sąskaitose patyrė apie 2 tūkst. asmenų ir įmonių. Registrų centras apie naujos sistemos sutrikimus visuomenę informavo antradienį (rugsėjo 15 d.). Trečiadienio rytą, registrų centro teigimu, antstoliai galėjo tęsti savo darbą įprastiniu režimu. Kol bus išspręstos naujosios Antstolių informacinės sistemos (AIS) diegimo problemos, antstoliai darbą tęs sau įprastoje ankstesnės versijos informacinėje sistemoje. Antstoliai taip pat tebeturi galimybę tiesiogiai per Turto arešto aktų registrą (TAAR) inicijuoti arba nutraukti piniginių lėšų apribojimą, kaip tai buvo daroma paskutiniu metu. Per TAAR pateikus naujus antstolių nurodymus, jie Piniginių lėšų apribojimų informacinėje sistemoje (PLAIS) įvykdomi automatiškai, informuoja Registrų centras. „Verta pažymėti, jog pastarosiomis dienomis plačiai aptariamus PLAIS sutrikimus lemia ne programinės įrangos klaidos, o informacinei sistemai pateiktų duomenų kokybė. Daugumą užfiksuotų problemų su netikėtais ir besidubliuojančiais asmenų ir įmonių piniginių lėšų apribojimais lėmė ligšiolinė antstolių darbo praktika, kuomet įvykdyti antstolių reikalavimai nebuvo panaikinami Turto arešto aktų registre (TAAR), kurį tvarko Centrinė hipotekos įstaiga prie Teisingumo ministerijos. Ilgus metus, kol antstolių ir kitų institucijų sistemos veikė nepriklausomai viena nuo kitos, šios neužbaigtų darbų „uodegos“ liko nepastebėtos, tačiau diegiant PLAIS, kuomet buvo integruoti 19 skirtingų institucijų duomenys apie skolas ir jų išieškojimą, TAAR duomenys apie „neuždarytus“ sąskaitų areštus lėmė pakartotinį buvusių skolininkų piniginių lėšų apribojimą“, – nesklandumų priežastis nurodė Registrų centro atstovas Aidas Petrošius. Registrų centras, asmenims bei įmonių atstovams, kurie susidūrė su netikėtu ar besidubliuojančiu lėšų apribojimu, rekomenduojama kreiptis į aptarnaujantį banką, kuris suteiks informaciją apie lėšų apribojimo iniciatorių bei apribojimo priežastis. Dėl tolimesnių veiksmų sprendžiant kiekvieną atskirą atvejį derėtų konsultuotis su lėšų apribojimą inicijavusiu antstoliu arba kita institucija.

Panašios naujienos