Šį mėnesį buvo sudaryti Karo prievolininkų sąrašai. Jie paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Visi 18–23 metų jaunuoliai bei 23–26 metų amžiaus karo prievolininkai, kuriems tarnyba buvo atidėta dėl studijų aukštojoje mokykloje, turi pasitikrinti, ar nėra įtraukti į sąrašą. Jei yra įtraukti, privalo vykdyti nurodymus. To nepadarius, gresia tam tikros sankcijos.

Pasak kariuomenės atstovų, šauktinių paieška skelbiama tada, kai jie praleidžia nurodytą terminą susisiekti su regioniniu karo prievolės ir komplektavimo poskyriu ir nepateikia savo kontaktinių duomenų.

Primenama, kad už karo prievolininko pareigų nevykdymą gali būti skirta bauda nuo 60 iki 210 eurų, už neatvykimą į privalomąją karo tarnybą – bauda nuo 280 iki 450 eurų, o už šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimą taikoma baudžiamoji atsakomybė ir gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Administracinė atsakomybė gali būti taikoma ir asmeniui nedalyvaujant. Baudos sumokėjimas nuo karo prievolės neatleidžia.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos duomenimis, per pastaruosius metus dėl karo prievolininkų pareigų nevykdymo baudos skirtos daugiau nei 14 000 kartų, o fiksavus privalomojo šaukimo į karinę tarnybą vengimo atvejus – 157 kartus buvo prašoma inicijuoti ikiteisminį tyrimą.

Kėdainių mugės“ ir Lietuvos kariuomenės inf.