Kėdainietę moterį sumušusiam ir ją nužudyti grasinusiam vyrui Kauno apylinkės teismas paskelbė nuosprendį – skirta laisvės apribojimo bausmė, be to jam uždrausta artintis prie nukentėjusiosios.

Byloje surinkti duomenys byloja, kad pora kartu gyveno 11 metų, šių metų vasarį išsiskyrė. O birželio mėnesį moteris, būdama darbe, sulaukė savo buvusiojo išpuolio. Į parduotuvę, kur tuo metu dirbo moteris, atėjęs vyras iš plastikinio butelio šliūkštelėjo jai į veidą degaus skysčio, kuris yra naudojamas dažams bei lakui skiesti, ir pagrasino moterį padegti. Kai R. Š. ėmė kišenėse kažko ieškoti ir artintis prie moters, ši bandė atimti iš vyro plastikinį butelį su degiu skysčiu, įvyko susistumdymas. Užpuolikas tampė moterį už plaukų, apdrąskė veidą. Nežinia, kuo būtų pasibaigęs šis išpuolis, bet, laimei, į parduotuvę užėjo pirkėja, nukentėjusioji ėmė šauktis pagalbos, tada R. Š. pasišalino.

Kaip teisme teigė nukentėjusioji, išėjus pirkėjai, ji užrakino parduotuvės duris ir, iškvietusi policiją, nuėjo praustis veido, nes šis labai perštėjo, buvo juntamas deginimas akyse. Moteris patyrė didelį išgąstį.

Pripažintas kaltu dėl dviejų nusikaltimų

Kauno apylinkės teismas, išnagrinėjęs visus surinktus duomenis, R. Š. pripažino kaltu pagal baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) ir 145 straipsnio 1 dalį (grasinimas nužudyti). Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, teismas tai laikė lengvinančia aplinkybe ir skyrė trečdaliu mažesnę bausmę – 4 mėn. laisvės apribojimą be intensyvios priežiūros, periodiškai registruojantis policijos įstaigoje.

Teismas įsakė vyrui (kuris jau anksčiau buvo teistas, bet teistumas yra išnykęs) bausmės vykdymo laikotarpiu nesiartinti prie nukentėjusiosios arčiau kaip 150 metrų atstumu. Asmuo taip pat įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, įsidarbinti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Parengta pagal Kauno apylinkės teismo inf.

Panašios naujienos