Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais sutarta iki 60 kalendorinių dienų sutrumpinti laikotarpį, per kurį gali būti paskiriamos administracinės baudos vairuotojams, kai nusižengimai užfiksuojami, stacionariomis ar mobiliosiomis fiksavimo sistemomis, nuotraukomis, vaizdo įrašais.

Pagal priimtas nuostatas, kai už nurodytus administracinius nusižengimus, pavyzdžiui, už transporto priemonių važiavimą ar stovėjimą pažeidžiant nustatytus reikalavimus, už neįregistruotų transporto priemonių vairavimą ar vairavimą neturint privalomosios techninės apžiūros, administracinio nusižengimo protokolas automatiškai suformuojamas Administracinių nusižengimų registre.

Šis protokolas ar pranešimas transporto priemonės savininkui turi būti išsiųstas ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Šis įstatymo projektas buvo įregistruotas reaguojant į tai, kad kartais nuobaudos už greičio viršijimą asmenis, padariusius nusižengimus, pasieka po metų, pusantrų, o kartais ir po dvejų metų, kai baigiasi terminas, per kurį būtų galima tokią nuobaudą atsiųsti.

Senaties terminas išlieka dveji metai, bet tik tiems pažeidimų protokolams ir pranešimams, kuriems reikia papildomo tyrimo.

Šaltinis: ELTA