Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltu pripažintas vilnietis S. D., dėl to, kad neužtikrino ginklo ir šaudmenų saugumo. Teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta galutinė 500 Eur dydžio bauda.

Pistoletą – į maišelį

Byloje nustatyta, kad S. D., veikdamas nusikalstamai nerūpestingai, neužtikrindamas ginklo ir šaudmenų saugumo.

2020 m. spalio 31 d., apie 15.30 val., Kėdainių rajono, Truskavos kapinėse, vyras ant kapo tvoros pakabino ir paliko plastikinį maišelį, kuriame buvo įdėtas teisėtai, pagal leidimą įsigytas šaunamasis ginklas – pistoletas „IJ 70“ su dėtuve. Joje buvo trys 9 mm kalibro šoviniai. Toks S. D. poelgis sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti.

Susuko į laikraštį

S. D. kaltę pripažino, paaiškino, kad su ginklu, kuris buvo prisegtas ant kelnių diržo, dešinės pusės, buvo nepatogu dirbti, todėl jis atsistojo ir iš dėklo išėmė jam priklausantį pistoletą IJ 70, jį suvyniojo į laikraštį ir įdėjo į plastikinį maišelį su užrašu „Iki“.

Plastikinį maišelį pakabino ant kapo tvorelės, kuria yra aptvertas kapas.

Pasigedo kitą dieną

„Ginklą į plastikinį maišelį įdėjo apie 15.30 val., o apie 18.00 val., baigęs tvarkyti kapą pasiėmė nuo tvoros kabantį plastikinį maišelį ir išvažiavo atgal į sodybą. Jis nežiūrėjo, ar jame yra visi palikti daiktai. Kitą dieną jis apžiūrėjo maišelį ir pamatė, kad maišo dugne nėra pistoleto susukto į laikraštį“. – rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Žala nepadaryta

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad S. D. padarė vieną tyčinį baudžiamąjį nusižengimą, žala nepadaryta, sunkių pasekmių sukelta nebuvo, į tai, kad yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Taip pat, į kaltininko asmenybę – neteistas, baustas administracine tvarka, nedirba, pensininkas.

Atsižvelgė į amžių

Nors prokurorė prašė S. D. skirti pačią griežčiausią bausmę – areštą ir vyriškis su tuo sutiko, tačiau teismas, atsižvelgus į jo garbų amžių, į tai, jog teisiamas pirmą kartą, padarytas baudžiamasis nusižengimas, kaltinamasis yra pensininkas, nusprendė jam skirti švelniausią bausmės rūšį – baudą.

Nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Vaiva Milkeraitienė, Teisėjo padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Panašios naujienos